Санкції Росії проти України порушують Мінські домовленості — Єврокомісія

Російська сторона намагається політично натиснути на Україну і ЄС.

Введення Росією санкцій проти України порушує Мінські домовленості про вирішення конфлікту на Донбасі. Про це заявила єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрем.

"Що стосується оголошення президента Путіна, було абсолютно ясно, що це призведе до того, що з 1 січня пільгові умови, які існували між Росією і Україною, будуть припинені. Це явне порушення того, що було сказано, в тому числі, в Мінській угоді", — цитує єврокомісара РИА Новости.

В комюніке, опублікованому Єврокомісією за підсумками тристоронніх переговорів між Україною, Росією і ЄС щодо зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, йдеться, що санкції є елементом політичного тиску.

"Указ президента (РФ Володимира) Путіна від 16 грудня 2015 року, припиняє дію норм зони вільної торгівлі щодо України, додавши елемент політичного тиску та суперечить умовам, зазначеним в мінській заяві щодо участі у тристоронніх переговорах", — йдеться в комюніке ЄК.

За словами Мальмстрем, Євросоюз, Україна і Росія були близькі до вирішення спірних питань з економічної частини Асоціацію між Україною та ЄС, але російська сторона не виявила гнучкість на переговорах і зайняла жорстку позицію.

Нагадаємо, 16 грудня президент РФ Володимир Путін підписав указ про призупинення Росією договору про зону вільної торгівлі СНД з Україною. "Замороження" договору набуде чинності 1 січня 2016 року.

ВідеоТристоронні консультації щодо зони вільної торгівлі між Україною та ЄС завершилися безрезультатно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: