Санлікар РФ накинувся на Україну, бо боїться звільнення - ветслужба

Дата публікації
Перегляди
2795
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Санлікар РФ накинувся на Україну, бо боїться звільнення - ветслужба

Фото: Вести

Реформа, яка передбачає створення єдиного державного органу з контролю за якістю продукції, незабаром стартує і в Росії.

Онищенку не сподобалася реформа в Україні / Фото: Lenta.ru
Заява головного санітарного лікаря Росії Геннадія Онищенка про небезпеку, яку несе в собі реформування Госветфітослужби України, має провокативний характер.

Про це повідомила прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України з посиланням на керівника ІА "Agronews", аналітика аграрних ринків Руслана Швеця.

Загрози в бік України щодо посилення контролю на кордонах і обмеження ввезення вітчизняної сільськогосподарської продукції в Росію не мають під собою належних аргументів, вважає він.

Сам Онищенко боїться свого звільнення через те, що подібна реформа, яка передбачає створення єдиного державного органу з контролю за якістю продукції, незабаром стартує і в Росії, заявив Швець.

Коментуючи розширення повноважень Госветфітослужби, її голова Іван Бісюк зазначив, що реформа харчової галузі не означає, що відтепер лише ветеринарні лікарі мають контролювати продукти рослинного походження або спеціальне дієтичне та дитяче харчування.

Кабмін прийняв рішення щодо утворення моделі продовольчого контролю за зразками Євросоюзу, оскільки останнім часом в країні почастішали випадки отруєння та виявлення неякісної продукції харчування.

"За прикладом держав Євросоюзу Госветфітослужба Україна в повному обсязі зможе контролювати якість і безпечність продуктів харчування: від внесення органічних і мінеральних добрив у грунт, кормів тварин, моніторингу залишків пестицидів та ветеринарних препаратів в продукції тваринного походження і до переробки рослинницької і тваринницької сировини, належного постачання до споживача, контролюючи логістичні ланцюжки і реалізацію по всій території держави", - пояснив Бісюк.

Нагадаємо, Онищенко заявив про можливі проблеми з поставками українських агротоварів. "В Україні повноваження з контролю за продовольством і харчуванням передані ветеринарній службі. Де факто, в цьому міститься визнання громадянина України твариною", - зокрема, заявив він.

Читайте також:

Росія може закрити кордон з Україною

В Україні громадянина визнали твариною - санлікар РФ

Кравчук пояснив, чому Росія хоче бачити Україну під собою

У дитсадках дітей годували коров'ячими хвостами

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2795
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація