САП і НАБУ нібито хочуть позбутися справи "чорної бухгалтерії", але в ГПУ її поховають – Трепак

Трепак вважає, що передавання справи до Генпрокуратури призведе до її "розчинення".

Передавання справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів від НАБУ до Генпрокуратури призведе до її "поховання", оскільки матеріали будуть долучені до ще більшої справі і "розчиняться" в ній.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише екс-перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак.

Вын заявив, що передавання справи ГПУ під приводом приєднання до ще більшої справи про узурпацію влади Януковичем виглядає як вдалий спосіб для НАБУ і САП "зняти" небажану проблемну справу. Таким чином, на його думку, ці органи хочуть уникнути відповідальності за слабкі результати її річного розслідування.

"Разом із тим, на моє переконання, таке рішення призведе до "поховання" справи "чорної бухгалтерії" ПР. Треба розуміти, що її матеріали будуть залучені до величезного масиву ще більшої справи і "розчиняться" в ній – вони втратять процесуальну самостійність, і про "чорну бухгалтерію" ПР як таку можна буде забути", – констатує Трепак.

Екс-заступник голови СБУ також наголошує, що в багатьох випадках під час передавання справи від одного органу до іншого його розслідування починається з нуля.

САП всупереч нормам КПК передає невповноваженому органу справу про корупційні злочини, яка має розслідувати тільки НАБУ, зазначає Трепак.

"Таким чином закладається правова "міна" під усю справу "чорної бухгалтерії" ПР, оскільки створюється реальний ризик визнання неприпустимими (незаконними) всіх доказів, отриманих слідчими ГПУ під час розслідування фактів елітної корупції. Більше того, такі докази не можна буде використовувати і в справі про узурпацію влади Януковичем", – пояснив він.

Нагадаємо, 9 червня САП призупинила слідство проти голови ЦВК Михайла Охендовського, якого підозрюють в незаконному отриманні грошей із "чорної каси" Партії регіонів. При цьому частину матеріалів "чорної бухгалтерії" Партії регіонів було направлено за підслідністю до Департаменту спецрозслідувань ГПУ. 

Своєю чергою у НАБУ запевнили, що детективи Бюро продовжать розслідування справи "чорної бухгалтерії" у складі спільної слідчої групи з ГПУ, і заявили, що вважають докази, зібрані детективами, достатніми для повідомлення Охендовському про підозру в її остаточній редакції та подальшого скерування обвинувального акту до суду.

Залиште свій коментар