Савченко і Шухевич хочуть зірвати судову реформу та скасувати зміни до Конституції

Нардепи виявили ініціативу, що блокує підписання документів спікером.

Несподіванка, яка ставить підніжку головному надбанню дня, як вважає більшість політиків – реформі судочинства. Депутати від "Батьківщини" Надія Савченко і від Радикальної партії Юрій Шухевич пропонують Верховній Раді скасувати внесення змін до Конституції в частині судової реформи, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вони зарєстрували відповідну постанову. Відтак ії необхідно проголосувати, а до того спікер не зможе поставити підпис під законом.

Раніше депутати вирішили, що замість Вищої ради юстиції в Україні з'явиться Вища рада правосуддя, яка матиме повноваження звільняти суддів, давати згоду на затримання чи їхній арешт. Призначатиме суддів президент – сааме за її поданням. Право створювати, ліквідовувати та реорганізовувати суди від президента передано парламенту.

Недоторканність суддів стосуватиметься лише ухвалених ними рішень, а в інших випадках – суддю прирівняють до звичайної людини. Претендувати на посаду судді можна буде з 30 років. Стаж у царині правосуддя для претендентів збільшено до 5 років.

Верховний суд стане найвищим судом. Вищі спеціалізовані суди скасовано.

Водночас, Верховна Рада збільшила посадовий оклад суддям Верховного суду до 75 мінімальних зарплат. Суддям апеляційних судів – до 40 мінімальних зарплат, і до 25 – суддям місцевих судів. Оскільки мінімальна зарплата зараз становить 1450 гривень, то найвища суддівська платня - разом із різними надбавками - може сягати 300 тисяч гривень.

Надія Савченко і Юрій Шухевич пропонують ВР скасувати внесення змін до Конституції в частині судової реформи

Депутати вже зареєстрували відповідну постанову. Відтак, її необхідно проголосувати, а до того спікер не зможе поставити підпис під законом. Це ставить підніжку головному надбанню дня, як вважає більшість політиків, реформі судочинства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: