Савченко і Шухевич хочуть зірвати судову реформу та скасувати зміни до Конституції

Нардепи виявили ініціативу, що блокує підписання документів спікером.

Несподіванка, яка ставить підніжку головному надбанню дня, як вважає більшість політиків – реформі судочинства. Депутати від "Батьківщини" Надія Савченко і від Радикальної партії Юрій Шухевич пропонують Верховній Раді скасувати внесення змін до Конституції в частині судової реформи, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вони зарєстрували відповідну постанову. Відтак ії необхідно проголосувати, а до того спікер не зможе поставити підпис під законом.

Раніше депутати вирішили, що замість Вищої ради юстиції в Україні з'явиться Вища рада правосуддя, яка матиме повноваження звільняти суддів, давати згоду на затримання чи їхній арешт. Призначатиме суддів президент – сааме за її поданням. Право створювати, ліквідовувати та реорганізовувати суди від президента передано парламенту.

Недоторканність суддів стосуватиметься лише ухвалених ними рішень, а в інших випадках – суддю прирівняють до звичайної людини. Претендувати на посаду судді можна буде з 30 років. Стаж у царині правосуддя для претендентів збільшено до 5 років.

Верховний суд стане найвищим судом. Вищі спеціалізовані суди скасовано.

Водночас, Верховна Рада збільшила посадовий оклад суддям Верховного суду до 75 мінімальних зарплат. Суддям апеляційних судів – до 40 мінімальних зарплат, і до 25 – суддям місцевих судів. Оскільки мінімальна зарплата зараз становить 1450 гривень, то найвища суддівська платня - разом із різними надбавками - може сягати 300 тисяч гривень.

ВідеоНадія Савченко і Юрій Шухевич пропонують ВР скасувати внесення змін до Конституції в частині судової реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: