Савченко на засіданні ПАРЄ: Ми платимо за спокій Європи своєю кров'ю

Нардеп розповіла про зневагу Путіна і попросила допомоги у звільненні українських в'язнів із РФ.

Сьогодні, 20 червня, народний депутат України Надія Савченко заявила на засіданні ПАРЄ, що Росія повинна відповісти за порушення прав людини.

"Це порушення прав людини і за це треба відповідати в Європейському суді", - сказала вона, згадуючи про те, що вона була викрадена.

"Так само були викрадені всі українці, які зараз перебувають у Росії, і тривають викрадення кримських татар з Криму", - заявила Савченко.

"Я готова для цього (для миру – ред.) конструктивно працювати і, сподіваюся, буду корисна цій Асамблеї і Україна буде корисна Європі. Але я хочу, щоб ви всі зрозуміли, що помилувавши, як тут було сказано, мене і всіх українців, Путін не робив крок назустріч, а показував свою зневагу", - зазначила нардеп.

За її словами, Росія, яка підписала Будапештський меморандум,  завдала Україні "удар у спину", тому російська делегація не може повернутися в ПАРЄ.

"Не може повернутися делегація, яка не поважає права людини, не поважає імунітет делегата: так, як це Росія робила зі мною. Зараз Україна стоїть на передовому рубежі вогню. Ми платимо за спокій Європи і за мир у своїй країні своєю кров'ю і життям своїх людей. Я прошу вас підтримати нас у цьому своєю твердою, послідовною, чіткою позицією. Тільки разом ми переможемо", - заявила Савченко.

Савченко: Рада - це акваріум, повний акул, але я також маленька піранья

Крім того, Надія Савченко звернулася до голови Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунту з проханням сприяти у звільненні незаконно утримуваних в РФ українських в'язнів.

"Зустріч Савченко з головою ПАРЄ. Надія просить допомогти витягнути наших в'язнів із РФ", - написав посол України при Раді Європи Дмитро Кулеба у себе в Twitter.

Нагадаємо, що сьогодні Надію Савченко стоячи з оплесками зустріли на засіданні ПАРЄ.

Надія Савченко відмовляється від статусу учасника бойових дій

Савченко вважає, що поки країна бідна, цей статус слід залишити тільки тим захисникам, які втратили на війні здоров’я. Крім того, депутат Савченко готова піти на переговори з ворогом, якщо це допоможе врятувати полонених українців. Сьогодні Надія дала у столиці прес-конференцію і поділилася своїми враженнями від теперішнього стану війни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: