Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Савченко нарахувала 245 полонених українців на Донбасі та не бачить потреби в особливому статусі

Нардеп переконана, що обміном полонених повинні займатися військові, а не політики.

У полоні бойовиків на Донбасі перебувають 245 українців, це вдвічі більше за офіційну статистику СБУ. А обміном повинні займатися не політики, а військові.

Про це в ефірі каналу "112 Україна" заявила нардеп Надія Савченко.

"Список, який я збираю, – більше 245. Усі ці дані дуже сильно не доведені до кінця. Якщо проводити обмін всіх на всіх, то потрібно робити, вибачте за слово, інвентаризацію людей. Гуманітарну місію, де будуть відкриті й на тому, і на тому, і в Росії так само, відкриті в'язниці для того, щоб можна було перевірити медичний стан здоров'я людей, щоб можна було порахувати, скільки їх реально є в наявності для того, щоб можна було нарешті знайти поховання, які були зроблені, щоб можна було вивезти похованих людей, щоб можна було зрозуміти, скільки в списку реально живих, скільки померлих і зниклих безвісти", – сказала парламентарій, яка сама майже два роки перебувала в російському полоні.

Раніше в СБУ повідомили, що в полоні бойовиків перебувають 111 українців, дев'ять із них – на території Росії. Ще 499 осіб вважаються зниклими без вісті. Від початку АТО, із квітня 2014-го, спецслужби звільнили з полону 3082 українці, із яких 1484 – цивільні, 1598 – військовослужбовці та правоохоронці.

Савченко переконана, що потрібно розполітизувати процес обміну заручниками, це повинні робити військові.

"Є одна справа – це політв'язні з Росії, це політичний процес. Зовсім інша справа – це обмін заручниками. Цей процес повинен бути розполітизований. Його потрібно прибрати з централізованих рук президента, він там просто не потрібен. Це повинні робити військові, тут я чула висловлення Яроша, я з ним абсолютно згодна", – наголосила Савченко.

У процесі обміну мають брати участь, крім військових, також колишні полонені та родичі полонених, переконана нардеп.

"Це не повинен бути політичний процес, не повинен переходити через суди, так, як він зараз відбувається – через СБУ, суди, помилування від президента. Це не потрібно робити. Війну легше закінчити, коли в ній буде менше політики, більше людяності", – пояснила Савченко.

Нардеп також переконана, що особливий статус потрібно грамотно прописати для всієї України, не надаючи особливих привілегій нині окупованим Донеччині та Луганщині.

"Про формат Мінських домовленостей я подавала свої ідеї на європейських і американських майданчиках, як я це бачу. Особливого статусу не може бути ніякого для Донецька, для Донбасу, для Луганська. Він повинен бути прописаний грамотно для всієї України. У нас давно назрів час децентралізації, за це стояв Майдан. Люди не хотіли, щоб усі кошти були зосереджені в руках одного Януковича. У даний час, я думаю, не хочуть, щоб кошти зосереджені в руках чинного президента", – зазначила Савченко.

Політик запевняє, що "треба робити зміни до Конституції, але тоді, коли вони будуть готові й тільки тоді, коли буде надаватися більше самоврядування людям на місцях. Це влаштує і Донбас, і це не повинно означати, що там буде статус, на який вплине Росія. Росія викидається за кордон, закривається міждержавний кордон і наводиться порядок і лад у своїй країні. Тому це не може бути особливий статус для якогось одного регіону. Тому що завтра ми будемо надавати особливий статус Волині, потім Закарпаттю, потім Одесі, й пішло-поїхало".

Савченко також вважає правильним блокування постачання товарів та продуктів з України до анексованого Росією Криму, що в тому числі має допомогти Україні повернути півострів.

Крім того, нардеп наголосила, що захищатиме "закон Савченко", бо "він правильний".

Залиште свій коментар

Вибір редакції