Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Савченко повідомила СБУ, де вона і чому не свідчитиме у справі Рубана

За словами Савченко, вона заздалегідь повідомляла про заплановану поїздку.

Від 12 до 16 березня народний депутат Надія Савченко перебуватиме із робочою поїздкою до Європарламенту в Страсбурзі, де відбуваються парламентські сесії ЄС.

Про це вона повідомила у листі до голови Служби безпеки України Василю Грицаку, який опублікувала у Facebook.

За її словами, вона заздалегідь повідомляла про цю поїздку.

«Про зазначений виїзд я надала офіційне повідомлення в Перший відділ апарату Верховної Ради України, у встановлений законом спосіб. Таким чином, вказана інформація мною не приховувалася, отже була доступна Вашим підлеглим», - зазначила Савченко.

Окрім того, нардеп заявила, що офіційної повістки про виклик на допит як свідка у справі Володимира Рубана особисто вона не отримувала.

«Щонайменше, некоректно  оголошувати через ЗМІ, що я, дізнавшись про виклик на допит, виїхала за кордон, оскільки Вам достеменно було відомо про моє робоче відрядження… У випадку наявності наміру проведення за моєю участю слідчих дій, прошу передати мені наручно виклик на допит в якості свідка до Служби Безпеки України, після чого у встановлений законом України триденний термін, згідно ст.135 КПК України, я прибуду на допит до СБУ», - йдеться у листі.

Раніше прес-секретар Савченко зазначала, що депутат перебуває на конференції ПАРЄ, де обговорює питання звільнення українських заручників у Росії. Тому вона не отримала повістку СБУ для допиту щодо підготовки теракту Володимиром Рубаном. Водночас віце-президент ПАРЄ і голова української делегації Володимир Ар'єв повідомив, що Савченко не запрошували на низку заходів Парламентської асамблеї Ради Європи, її також не було на сьогоднішньому засіданні.

ВідеоСавченко не відреагувала на виклик СБУ і поїхала до Європи

СБУ сьогодні планувала допитати Надію Савченко у справі Володимира Рубана, якого підозрюють у підготовці терактів в урядовому кварталі. Повістку нібито передали в апарат Верховної Ради. Однак, прес-секретар народного депутата заявив, що вона нічого не отримувала і поїхала із робочим візитом до ПАРЄ. Савченко не є офіційним членом української делегації парламентської асамблеї.

Савченко не відреагувала на виклик СБУ і поїхала до Європи

Сестра Надії, Віра Савченко, повідомила, що депутат завчасно попередила і подала відповідні заяви про відрядження до апарату Верховної Ради. Однак каже вона про Страсбург, а не Париж, де відбуваються засідання.

"Надія Савченко за тиждень до апарату ВР подала заяву про відрядження до Страсбургу, на сесію, що розпочнеться сьогодні о 18:00 (питання політв'язнів). А завтра там робочий день і низка зустрічей. Тобто фізично вона у вівторок буде там. Про це заздалегідь було повідомлено. Те, що "керманичі та очільники" використовують цю ситуацію, щоб звинуватити її "у втечі за кордон", - це їхні методи. Виклик на допит ніхто, до речі, не отримував", - заявила Віра Савченко у Facebook.

Нагадаємо, Служба безпеки України викликала на допит депутата Надію Савченко у справі щодо підготовки теракту в центрі Києва терористами ОРДЛО і зокрема українським "переговорником" Володимиром Рубаном.

Залиште свій коментар

Вибір редакції