Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Савченко у Раді. Як нардепи спрогнозували діяльність льотчиці у парламенті

Нардепи не знають, чого очікувати від поверненої до України Савченко у Верховній Раді.

25 травня українську льотчицю Надію Савченко після 708 днів полону в Росії повернули на Батьківщину. Колишню бранку РФ, яка вийшла з президентського літака босоніж, зустрічали сотні журналістів, політиків та звичайних людей.

Зокрема, колишню російську бранку з величезним букетом зустрічала лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко, також в аеропорт прибула нардеп від "БПП", спецпредставник президента Порошенка в справах військовополонених Ірина Геращенко.

Перша промова Савченко вийшла несподівано гнівною та різкою, також звільнена льотчиця вибачилась перед матерями загиблих та полонених українців. Після цього жінка поїхала до Адміністрації президента, де Порошенко вручив льотчиці "Золоту Зірку" Героя України за її незламність волі та жертовність. Савченко подякувала військовим та усім українцям, що вона знову на волі. Окремо льотчиця переказала привіт росіянам, закликавши їх вставати з колін.

Зазначимо, під час полону у Росії Савченко стала народним депутатом України, очоливши список партії "Батьківщина", а після цього - делегатом сесії ПАРЄ. Проте брати участь у політичному житті вона не могла, адже перебувала за ґратами у РФ. Наразі президент Парламентської асамблеї Ради Європи зазначив, що вже у червні сподівається побачити українку в Страсбурзі на сесії ПАРЄ.

ТСН.ua запропонував українським нардепам спрогнозувати подальші кроки звільненої Надії Савченко.

Висоцький
УНІАН
Сергій Висоцький, "Народний фронт":

"Ми фактично не знаємо нічого ні про її плани, ні про те, як вона себе бачить у політиці, чи бачить вона взагалі себе в політиці, що вона буде робити далі, тому що, очевидно, що в'язниця - це не цукор, і, очевидно, за ці два роки людина, яка була неодноразово при смерті, потребує медичного догляду, лікування. Навряд чи вона прямо зараз візьме і "встрибне" в політику тощо. Я дуже боюся, що нею просто спробують маніпулювати різні люди з різних фракцій, із різних політсил".

Юрій Береза, "Народний фронт":

"Можуть використати на всі сто для повернення українців, які зараз перебувають під арештом на території Росії, які незаконно ув'язнені фашистською Росією. Тому тут її вклад буде просто надважливими. Тому що досить багато, ще більше 20 осіб у застінках фашистської Росії.

юрій береза
УНІАН

От приїде живий приклад, наприклад, до тієї ж Франції, яка тишком-нишком підтримує фашистську Росію, і коли незламна жінка на своєю прикладі все це розповість, це буде більш важливо, ніж 10 книжок, які будуть розповідати про російську агресію".

Ірина Суслова, "БПП":

"Це рішення вона має прийняти безпосередньо як народний депутат… Ну просто підійти до виконання своїх обов'язків, взяти на себе відповідальність. Сьогодні наше завдання - дати їй можливість відпочити. Ми розуміємо, що людина була майже два роки за ґратами у камері, у якій вона сиділа практично сама. Вона була позбавлена спілкування з людьми, це фактично відбувалося лише під час судових засідань.

Нардеп Ірина Суслова
УНІАН
Їй важко, їй реально важко і це видно, так, по спілкуванню. І я сподіваюсь, що ми її вже скоро побачимо в парламенті, але наше перше завдання - дати їй нормально відпочити, і друге – дати можливість приймати самостійно рішення, адже вона є політиком, вона є народним депутатом.

Я не знаю, як Опозиційний блок цю звістку сприйняв. Вона також їх знає, тому довго їх шукати не доведеться. Я гадаю, що вона мала багато часу для того, щоб подумати, які її кроки будуть перші після того, як вона повернеться на Батьківщину. І я переконана, вона просто неодноразово казала, що вірить у повернення, вона вірить в те, що буде в Україні, і всі решта. Тому, я гадаю, що вона має попередній план дій, що буде робити".

Березюк
УНІАН
Олег Березюк, "Самопоміч":

"Я думаю, коли вона прийде, висловить свої думки, бачення. Тоді ці думки і бачення будуть змінювати процес і будуть його робити реальнішим. Але які в неї думки щодо цього, я не знаю.

Те, що вороги української державності посіли вищі ешелони влади в країні, – це факт. І я пам'ятаю, раніше була моя така гіпотеза, що у вищих ешелонах влади до 80% людей, які, можливо, отримують подвійну зарплату, служать ворогу в той чи інший спосіб. Це правда. Якщо Ви уважно відслідкуєте те, що роблять окремі депутати і групи у Верховній Раді, побачите, що цей процес триває. Приїзд Надії, я сподіваюся, буде цим каталізатором динамічних процесів, які будуть пришвидшуватися в позитивному плані".

Відео Надія Савченко перебувала в полоні 708 днів

Світлана Заліщук
УНІАН
Світлана Заліщук, "Солідарність"

"Я можу стверджувати, що звільнення Надії стало одним із пріоритетів міжнародної політики України. На засіданнях і ООН, і Ради Європи, і ОБСЄ це завжди було одним із пунктів переговорів щодо боротьби із зовнішньою агресією. Це було не ув'язнення окремої особистості, це було питання глобальне, питання агресії, окупації, анексії. Слово "перемога", звичайно, вже дуже девальвоване, але я не можу підібрати влучнішого. Вона наш герой. Наша колега. Мені складно уявити, що відчувають її матір та сестра. Надія стане потужним фактором внутрішньої і зовнішньої політики. Вона справжня і буде примушувати бути такими інших. Впевнена, що її повернення матиме виключно позитивний вплив на пришвидшення реформ. Приналежність до окремої партії, впевнена, не змусить її грати у якісь закулісні ігри. Я захоплююся нею".

Іван Вінник, "БПП", секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони

03_вінник
"Україні потрібні такі незламні бійці, як Савченко у будь-якій галузі. Ми всі розуміємо, що рівень толерантності до корупції надзвичайно високий у будь-яких ланках влади і у будь-яких напрямках діяльності нашої економіки. Люди, для яких держава, воля і патріотизм є вищими понад усе, потрібні для того, щоб контролювати корупціонерів, а також бути прикладом для усіх, хто працює поруч. Питання подолання корупції – це питання усього нашого народу... Ми системно боремося з корупцією, але є люди, які бояться говорити правду у Верховній Раді. Деякі ж не бояться говорити її незалежно від політичної доцільності або відсутності. Тому я вважаю, що пані Савченко, якщо буде бачити десь несправедливість, корупцію, розкрадання державних грошей, не буде нічого приховувати. Нам потрібні люди зі стержнем, які зможуть відповідально і безстрашно говорити правду.

Вчора була оприлюднена інформація, що Савченко піде працювати у комітет нацбезпеки і оборони. Тут варто внести певну ясність. Адже ще на третій день початку роботи Ради восьмого скликання відбувався розподіл депутатів по комітетах, Савченко, на підставі власної заяви, увійшла до складу нашого комітету. Тобто це не новина, але ж ви розумієте, що таке "Батьківщина" за своєю суттю - це ж популістське піар-формування, яке робить політику на основі штучних сенсацій. Дуже прикро, що ми змушені були ставити Надії галочки відсутності у табелі. До речі, в неї є власний кабінет, де працює її помічник. Вона має той досвід, що нам потрібний – бойовий, військовий, вона лейтенант і льотчиця". 

Відео Надія Савченко пообіцяла дати велику прес-конференцію

Залиште свій коментар

Вибір редакції