Савченко відмовилася від обміну на ГРУвців: Вирок будете виносити посмертно

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українка виступила з емоційною промовою на суді.

Російське обвинувачення сформувало офіційний портрет Надії Савченко. З обвинувальної промови прокурорів випливає, що українка має військову освіту та бойовий досвід в Іраку, окрім керування вертольотом вміє корегувати вогонь артилерії, тому змогла з простріленою рукою зі зброєю залізти на 20-метрову щоглу ретранслятора та направити вогонь українських гармат по російських журналістах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Прокурор за справу Савченко вже отримав заохочення. "Я вас вітаю з отриманням чергового звання, товаришу полковник. Рада, що вам за мою справу дали ще одну зірочку. Молодець. Ви артистично виступили, дикція відмінна", - привітала прокурора підсудна.

Говорячи серйозно, Савченко у відповідь на вимогу обвинувачення засудити її до 23 років тюрми порадила судові погодитися. Бо, каже, затягувати процес на чергові апеляції та касації прокурорів немає сенсу.

"Дайте, будь ласка, прокурорам стільки, скільки вони просять. Ні днем більше, ні днем менше. Всі 23 роки. Не треба давати більше або менше, щоб у них був час на якісь касаційні скарги і знову-таки затягування часу. Ви вже довели, що ви ні на що не здатні. Ви вже довели, як Росія може зганьбитися на прикладі однієї людини. Ви мене не зламали і не зламаєте ніколи. Тому давайте закінчуйте все це в максимально стислі терміни", - заявила полонена українка.

Відео Державне обвинувачення Росії вимагає 23 роки в’язниці для Савченко

Вона також виступила категорично проти свого обміну на російських ГРУшників.

"Я не вважаю за потрібне чекати якогось обміну. Якщо ви хочете політично вирішити цю справу і взяти своїх двох винних ГРУвців за одного невинного, це занадто багато. Треба було Сенцова-Кольченка міняти на ГРУвців. Я не предмет торгу, я невинна людина, моя провина не доведена і доведена бути не може. Тому ніяких обмінів, ніяких торгів і ніякого затягування часу, я не чекатиму", - попередила Савченко.

Та оголосила про готовність розпочати сухе голодування, якщо суд візьме на оголошення вироку паузу більшу, ніж два тижні.

"Я не знаю, скільки ще триватиме все це дія, але я хочу відразу сказати: якщо буде така ситуація, як була з прокурорами, коли вони запросили на дебати три тижні, я відразу ставлю для цього механізми захисту. Якщо суд бере більше двох тижнів на винесення вироку, який і так продиктований зверху, і так вже давно записаний, я включаю сухе голодування з завтрашнього дня, і вирок ви мені будете виносити посмертно, без мене. Я більше чекати не буду. Не ви мені життя давали, не ви власники моєї долі і не вам її вирішувати", - попередила Надія.

Завтра у дебатах виступлять адвокати Надії. Останнє слово буде надано також і самій Савченко.

Українська льотчиця Надія Савченко, яка добровольцем поїхала боротися з терористами у зону АТО, в середині червня 2014 року потрапила у полон до бойовиків у Луганській області.

Слідчий комітет РФ звинувачує Надію Савченко у нібито пособництві вбивству двох і більше осіб і в незаконному перетині державного кордону. 13 липня офіційний представник СК Володимир Маркін заявив, що Надію Савченко можуть засудити до 25 років ув'язнення. За його словами, із урахуванням зібраних доказів слідчі перекваліфікували дії обвинуваченої, і тепер вона понесе відповідальність не як пособник, а як співвиконавець вбивства.

За даними захисту, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила у полон ще до їхньої загибелі. За словами самої українки, терористи відвезли її до Луганська, а потім із мішком на голові перевезли до Красного Луча, звідки доправили до російського міста Богучар.

Із 13 грудня 2014 року льотчиці почала голодування, яке тривало 83 дні. За час голодування вона схудла на понад 20 кілограмів. 2 березня 2015 року Порошенко присвоїв льотчиці звання "Герой України". У свої 34 роки Савченко стала народним депутатом України і депутатом ПАРЄ від України.

Кореспондент ТСН Роман Цимбалюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції