Савченко відмовиться від медичної допомоги: "Я налаштована на смерть"

Сестру льотчиці сьогодні так і не пустили до СІЗО.

Українська льотчиця Надія Савченко відмовиться від будь-якої допомоги медиків. Як розповів ТСН адвокат Надії Микола Полозов, вже 15 квітня льотчиця напише заяву на адресу начальника СІЗО, де її утримують.

"Я налаштована на смерть. Повертайте мене трупом", - процитував адвокат слова Надії.

Нині Савченко роблять крапельниці глюкози та хлориду натрію, завдяки яким Надія тримається. Сьогодні тривалий час до льотчиці не пускали відвідувачів саме тому, що медики ставили їй крапельниці, хоча сама льотчиця просила перенести процедури на час після побачень.

Надія каже, що не хоче чекати ані етапування, ані будь-яких інших кроків, та й втрачає віру у те, що її обміняють. Єдине, за її словами, що може її відмовити від рішучих кроків – це конкретна дата, коли вона виїде додому.

Сьогодні стороні льотчиці видали документи про її медичне обслуговування протягом всіх днів сухого голодування (йде дев'ята доба страйку). Полозов зауважує, що вони підозрюють медиків у фальсифікаціях та свідомому покращені написаного в довідках, але й без цього з документів, каже, видно – її стан сильно погіршується. Без підтримувальних ін'єкцій, впевнений адвокат, Савченко протримається максимум чотири дні.

Погіршило ситуацію та настрій Надії й те, що сьогодні не пустили на побачення сестру Віру. Вона також багато годин чекала під СІЗО і мала пройти до Савченко після адвоката. Але тюремники не дозволили зустріч, аргументуючи "відсутністю дозволу суду". Віра Савченко обурена такими діями, оскільки після оголошення вироку питання дозволів на побачення перебуває у руках тюремників Федеральної служби виконання покарань. 15 квітня Віра таки поїде до суду міста Донецьк, аби з'ясувати питання дозволів на побачення з сестрою.

Раніше Полозов заявив, що в Росії не розголошують інформацію про стан здоров'я Надії Савченко. А нещодавне обстеження російських лікарів нібито не виявило критичних відхилень у стані її здоров'я. Російські лікарі також повідомили, що термінової госпіталізації українка не потребує.

22 березня російський суд прийняв рішення засудити українську льотчицю Надію Савченко до 22 років ув'язнення. Надію визнали винною за трьома статтями: за "вбивство" присудили 18 років за замах на вбивство мирних громадян – 4 роки і штраф за "незаконний перетин кордону". Таким чином в сукупності Росія хоче, щоб Надія відсиділа 22 роки у в'язниці і заплатила 30 тисяч рублів штрафу.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: