Савченко вже думає, як скасувати підписаний Порошенком закон про попереднє ув'язнення

Новий закон фактично скасовує найскандальнішу частину "закону Савченко".

Народний депутат Надія Савченко прокоментувала схвалення президентом закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України про правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення", який фактично скасовує "закон Савченко".

Про це нардеп заявила в ефірі каналу "112 Україна".

Савченко вважає, що президент замість того, щоб підписувати закон про скасування "закону Савченко", міг би ветувати його і запропонувати внести зміни в початковий закон для того, щоб збалансувати його норми.

Нардеп повідомила, що зверталася до адміністрації президента з пропозиціями ветувати внесення змін до кримінального кодексу і внести зміни в "закон Савченко".

"Я зверталася до адміністрації президента до Філатова і Ковальчука. Звичайно, у них не було часу прийняти мене особисто, але в їхньому секретаріаті я сказала, щоб вони запропонували президенту ветувати цей закон і запропонувати внести зміни, які я розробляла з офісом омбудсмена та спілкою адвокатів Києва. Ми розробляли зміни, які могли б зробити "закон Савченко" збалансованим, який дійсно працював би на захист прав людей", — сказала Надія Савченко.

ВідеоВР скасувала "закон Савченко", який дозволив вийти на волю тисячам злочинців

Наразі Савченко збирається вона буде обговорювати з уповноваженим з прав людини і депутатами можливості скасування такого рішення президента. Крім того, вона має намір підготувати закон, метою якого буде збалансувати систему правосуддя.

"Омбудсмен може подавати в КСУ на скасування рішення президента, як антиконституційне, 45 депутатів можуть подавати таку заяву в КСУ. В принципі, я буду говорити з депутатами і з омбудсменом і так само будемо готувати закон, який міг би допомогти і людям і правосуддя зробити систему збалансованою, а не такою, якою ми користувалися всі 25 років в Україні", — сказала Савченко.

Нагадаємо, 16 червня Петро Порошенко підписав закон "Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення" № 2046-VIII. Цей документ фактично скасовує скандальну частину "закону Савченко"

Верховна Рада у четвер, 18 травня, розглянула зміни в "законі Савченко". Відбулося поіменне голосування про розгляд за скороченою процедурою проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення) №5534. За скасування скандальної частини проголосували 174 депутати.

Тоді нардеп Надія Савченко звернулась до президента Порошенка з вимогою ветувати скасування "закону Савченко" щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув'язнення, мотивуючи це порушенням Конституції.

Залиште свій коментар