Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сайдік пояснив непорозумінням заяву Кучми про зняття блокади ОРДЛО

За словами спецпредставника ОБСЄ, ініціатором питання була зовсім не Україна.

Зняття економічної блокади з непідконтрольних Україні територій на Донеччині та Луганщині запропонували здійснити представники ОРДЛО за підтримки учасників російської делегації. Про це заявив спецпредставник ОБСЄ у тристоронній контактній групі в Мінську Мартін Сайдік.

Він пояснив, що представник України в ТКГ Леонід Кучма у своїх висловлюваннях говорив про весь комплекс взаємних кроків, пов'язаних з цим питанням. "Він особливо підкреслив, що ця робота повинна бути взаємна і він, зокрема, говорив про скасування так званого зовнішнього управління підприємствами, а також про низку інших заходів. Всі вони, зрозуміло, повинні реалізовуватися в правовому полі України" , - наголосив спецпредставник ОБСЄ.

Сайдік зауважив, що причиною непорозуміння є особливість вживання терміну "блокада" в переговорному лексиконі ОБСЄ. Цим словом позначається "широкий комплекс вищезазначених заходів, вжитих усіма сторонами конфлікту". На думку представника європейської організації, зняття блокади є потрібним для врегулювання ситуації кроком. "Ми завжди виступали і виступаємо за те, щоб ця тенденція розриву всередині країни була не тільки припинена, а й відновлена ситуація, що передувала березню 2017 року", - пояснив Сайдік.

ВідеоКучма на засіданні ТКГ у Мінську запропонував зняти економічну блокаду Донбасу

У Мінську відбулось засідання ТКГ у складі представників України, Росії і ОБСЄ. Обмін військовополоненими та відновлення режиму тиші - основні питання Мінської зустрічі. Третя сторона привітала повернення Леоніда Кучми в делегацію. Сам він перемови назвав конструктивними. Заявив, що в пріоритеті - повернення додому військовополонених, зокрема моряків. Він прогнозує, що питання вирішать найближчим часом.  

Кучма на засіданні ТКГ у Мінську запропонував зняти економічну блокаду Донбасу

Нагадаємо, 5 червня, після півторамісячної перерви в Мінську відбулися чергові переговори щодо ситуації на українському Донбасі.

Очільник української делегації в Тристоронній контактній групі, другий президент України Леонід Кучма запропонував прописати в угоді щодо режиму тиші на Донбасі пункт "не стріляти у відповідь" та зупинити економічну блокаду Донбасу.

Зазначимо, Кучма озвучив позицію президента України Володимира Зеленського. "На засіданні Тристоронньої контактної групи я висловив ті побажання, які почув від президента", - сказав він.

Своєю чергою українські політики та посадовці жорстко відреагували на пропозиції президента України Володимира Зеленського зняти економічну блокаду Донбасу та заборонити стріляти у відповідь, які озвучив Леонід Кучма під час засідання ТКГ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції