СБУ видає ліцензії на створення засобів стеження за українцями

Дата публікації
Перегляди
8545
Поділитись:
WhatsApp
Viber
СБУ видає ліцензії на створення засобів стеження за українцями

Джерело СБУ: диму без вогню не буває

Компанія "Дельта" розробляє "засоби для негласного знімання інформації" вже не одне десятиліття. Але сама їх не застосовує.

СБУ й компанія "Дельта" заперечили обвинувачення WikiLeaks у стеженні за українцями.

Нагадаємо, раніше WikiLeaks опублікував інформацію про компанії "Альтрон" (Харків) та "Дельта" (Київ), які пропонують технологічні рішення для контролю українців через засоби зв'язку.

"Згадані українські компанії лише розробляють спецтехніку, одержавши відповідні ліцензії, але не використовують її. Це компетенція тільки СБУ, МВС й інших правоохоронних відомств, які застосовують такі засоби в рамках оперативно-розшукових і кримінальних справ винятково за рішенням суду", - заявила прес-секретар СБУ Марина Остапенко.

У компаніях також заперечують причетність до незаконного стеження, пише Сегодня.

"Один з напрямків діяльності нашого держпідприємства - дослідження, розробка, створення й продаж засобів для негласного знімання інформації", - говорить директор "Дельти" Олександр Ковтанюк.

У компанії зазначили, що займаються цим вже не одне десятиліття. "Маємо й ліцензію СБУ, як і десятки інших організацій. Але з подачі WikiLeaks нас обвинуватили в стеженні за українцями! Це ахінея", - сказав Ковтанюк.

У той же час один зі співробітників СБУ впевнений, що диму без вогню не буває. "Я б не став критично ставитися до інформації WikiLeaks. Виключення із правил можуть бути. Але що відбувається насправді, знає дуже вузьке коло посвячених", - розповіло джерело.

Читайте також:

WikiLeaks знайшов в Україні дві компанії, які шпигують за громадянами

Джуліан Ассанж зробить фільм про WikiLeaks на кшталт "Соціальної мережі"

WikiLeaks викрив держави, які стежать за своїми громадянами

Наступна публікація