СБУ взялась за скандальну статтю Пінчука про здачу Крима в обмін на Донбас

СБУ взялась за скандальну статтю Пінчука про здачу Крима в обмін на Донбас

Також призначено відповідну судову семантико-текстуальну експертизу.

Служба безпеки України призначила спеціальну експертизу висловлювань олігарха Віктора Пінчука щодо конфлікту між Україною та Росією.

Про це йдеться у відповіді СБУ на запит позафракційного народного депутата України Дмитра Яроша, яку він оприлюднив на своїй сторінці у Facebook.

У документі зазначається, що обставини розслідуються Головним слідчим управлінням СБУ у кримінальному провадженні №22014000000000489 за ознаками злочинів, передбачених ст. 110 Кримнілаьного кодексу України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ст. 258-3 (Створення терористичної групи чи терористичної організації) і ст. 258-5 (Фінансування тероризму).

"Щодо висловлювань громадянина України В.Пінчука призначено відповідну судову семантико-текстуальну експертизу", – йдеться у відповіді СБУ.

СБУ відкрила справу проти Пінчука
Дмитро Ярош/Facebook

Нагадаємо, 29 грудня 2016 року український олігарх Віктор Пінчук опублікував скандальну статтю на Wall Street Journal, в якій запропонував піти на "болісні компроміси" заради миру на Донбасі.

Він радив забути про Крим на 15-20 років, поставити хрест на вступі до НАТО у короткостроковій перспективі, провести "вибори" на Донбасі до відновлення контролю за територіями та розглянути тимчасове зняття з порядку денного питання вступу в Європейський союз.

4 січня видання розмістило офіційну відповідь Адміністрації президента України на скандальну статтю. Це колонка під заголовком "Повага до України вкрай важлива для досягнення тривалого миру", підписана заступником глави АП Костянтином Єлісєєвим.

13 січня, український олігарх Віктор Пінчук опублікував нову статтю, в якій прокоментував хвилю обурень стосовно матеріалу для Wall Street Journal, в якому пропонував "забути" про Крим на 15 років і провести для бойовиків вибори.

"Я не відмовляюся від своїх тез, я лише хочу пояснити їх. Зокрема й тому, що в обговоренні мені приписують те, чого я не говорив", — написав Пінчук у новій статті.

Так, Пінчук дорікнув, що американське видання дещо скоротило оригінальний текст, орієнтуючись на західного читача, при цьому змінивши назву з "Нова стратегія для України у світі, що змінюється: внесок заради досягнення миру і захисту нашої свободи" на "Україна повинна піти на болісні компроміси заради миру з Росією".

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів