"Щоб бути сильними, треба стати єдиними". Зеленський записав звернення до українців до Дня соборності

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У ньому гарант нагадав про своє новорічне привітання.

Президент України Володимир Зеленський записав відеозвернення до Дня соборності України. Його опублікував Офіс президента.

Український лідер нагадав, що рівно 101 рік тому відбулась одна з найбільш знакових подій в історії української державності

"Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України". Це цитата з Акта Злуки, який сповіщав про возз’єднання в єдину, незалежну державу та був урочисто проголошений діячами УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві", - сказав він.

Однак, за словами Зеленського, через амбіції тогочасних політиків шанс на досягнення єдності в реальності, а не на словах, був втрачений. Він додав, що тема єдності болить кожному українцю, а її відчуття викликають не лише спільні традиція, культура та релігії, а й цінності.

"Я – українець. Тому що живу за законом. Завжди готовий у разі потреби захистити свою рідну землю. Я взірець для пострадянського простору: у захисті своїх прав, захисті свободи слова, правової держави, громадянського суспільства, нульової толерантності до корупції. Я – українець. Бо я відповідальний громадянин. Я сплачую податки. Не їду на червоне, правильно паркуюся, ніколи не сідаю за кермо напідпитку. Піклуюсь про довкілля. Вчуся критично мислити. Я українець – бо ми найкращі в спорті, науці, в IT", - наголосив президент.

Він додав, що веде здоровий спосіб життя, вчить іноземні мови, підтримує рівні можливості для реалізації чоловіків та жінок та поважає права представників усіх національних меншин та всіх релігій.

"Цей список можна доповнювати довго. І це потрібно робити кожному українцю, щоб у сучасному світі бути конкурентоспроможним.І щоб згодом українцям стати першими. Так, це мрія. Але спільна мрія завжди була для нас рушієм. Тією силою, яка нам зараз так потрібна", - наголосив Зеленський.

Президент підсумував, що для сили потрібна єдність, а для єднання – сила.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції