"Щоб ніхто не сказав, що впливаю на рішення суддів". Зеленський покинув залу Конституційного суду

Дата публікації
Перегляди
26к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Щоб ніхто не сказав, що впливаю на рішення суддів". Зеленський покинув залу Конституційного суду

Фото: ТСН.ua

Президент вирішив не залишатися під час розгляду справи про дострокові вибори.

Президент України Володимир Зеленський покинув засідання Конституційного суду, який розглядатиме конституційність указу про розпуск парламенту.

Про це повідомляє кореспондент ТСН.ua з місця події.

Президент України приїхав на засідання суду, однак залишитися відмовився.

"З вашого дозволу, я покидаю залу, щоб ніхто потім не сказав, що моя присутність мала вплив на суддів і рішення було ухвалено під тиском", – сказав Зеленський під час виступу перед суддями та додав, що сподівається на справедливий вердикт і переконаний в конституційності указу про розпуск.

Президент України Володимир Зеленський під час інавгураційної промови в стінах парламенту заявив, що розпускає Верховну Раду. Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. 

21 травня на сайті президента було опубліковано указ № 303/2019 про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня цього року. 

Як повідомили в прес-службі Володимира Зеленського, головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції. Згодом представник команди президента Андрій Богдан заявив про можливе зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. 

Представники фракцій "Народний фронт" і Блок Петра Порошенка назвали рішення сумнівним із точки зору дотримання норм законодавства, але готові до парламентської кампанії.

Конституційний суд розгляне справу про розпуск парламенту

Конституційний суд розгляне справу про розпуск парламенту

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
26к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація