Сенат розгляне кандидатуру експосла США в Росії Бернса на посаду очільника ЦРУ

Сенат розгляне кандидатуру експосла США в Росії Бернса на посаду очільника ЦРУ

Associated Press

Бернс може стати першим кар'єрним дипломатом на посаді директора ЦРУ.

Новий президент США Джозеф Байден висунув на затвердження в Сенат призначення кар'єрного дипломата Вільяма Бернса директором Центрального розвідувального управління.

Про це йдеться на сайті Білого дому.

У випадку схвалення Бернс стане першим кар'єрним дипломатом на посаді очільника ЦРУ.

Байден обрав кандидатуру Бернса через його дипломатичний досвід, здатність відновити довіру до спецслужб після президенства Трампа, а також експертність у питаннях щодо Росії. Бернс володіє російською, арабською, французькою мовами. 

"Американський народ міцно спатиме з нашим наступним директором ЦРУ. Бернс — зразковий дипломат з багаторічним досвідом роботи на світовій арені, що гарантує безпеку наших людей і нашої країни", — заявляв раніше американський очільник.

Вільям Бернс працював на дипломатичній службі з 1982 року при п'яти американських президентах, як демократів, так і республіканців. Був послом в Йорданії в адміністрації Клінтона (1998-2001) і в Росії за Джорджа Буша-старшого (2005-2008).

У 2008-2011 роках Бернс був заступником держсекретаря в адміністрації Обами, а від 2011 до 2015 року — першим заступником. Також очолює Фонд Карнегі за міжнародний мир — авторитетний аналітичний центр міжнародних справ у Вашингтоні.

Джо Байден офіційно обійняв посаду 46-го президента Сполучених Штатів Америки 20 січня, коли склав присягу на Капітолійському пагорбі. Церемонія відбулася за безпрецедентних заходів безпеки. Присягав Джо Байден за триметровим парканом в оточенні 25 тисяч силовиків на сімейній реліквії — Біблії, якій 128 років. Детальніше — за посиланням.

Команда Байдена: новообраний президент повернув співробітників адміністрації Обами

Команда Байдена: новообраний президент повернув співробітників адміністрації Обами