Сестра Савченко: Надії вже все байдуже, політики нам не допомогли

У родині української полонянки налякані наміром Надії йти до кінця.

Без води Надія Савченко не проживе і тижня. Про це попередили українські лікарі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До наступного судового засідання 9 березня полонянка може впасти в кому. Ростовські тюремники це розуміють, і тому збираються годувати бранку насильно. Хоча сама Надія заборонила російським лікарям навіть торкатися її.

Свій лист вона передала через адвокатів. Захисники хотіли вмовити її хоча б пити воду. Однак Надія натомість заборонила медикам взагалі торкатися її, навіть для взяття аналізів. Будь-яке застосування до неї фізичної сили Сваченко розцінюватиме як тортури і чинитиме опір.

"Якщо до 9 березня я залишуся живою, вимагаю вивезти мене в судове засідання. У разі моєї смерті забороняю розтин мого тіла і вимагаю віддати його цілим моїм мамі і сестрі", - заповіла українка.

Медики кажуть, що шансів протриматися до 9 березня в Савченко небагато. "Буде згасати обмін речовин і поступово всі функції організму. Це близько десяти днів. Але Надія входить слабкою в голодування – з недоїданням, стресами і попереднім голодуванням. Тому в неї цей строк може бути коротшим – до семи днів", - прогнозують фахівці.

Наступні чотири дні у СІЗО вихідні. Що із Надією – ніхто не знатиме. Її сестра Віра, яка перед виїздом до України, останньою бачила Надю – у розпачі.

"Я запитала: як вона ці дні проведе. Вона відповіла: лежати і економити енергію. Їй байдуже уже все. Тому що все, як розказували, різні плани у нас були – всі політики нам не допомогли", - розповіла вона.

Як повідомлялося, Савченко оголосила сухе голодування після того, як її позбавили права на останнє слово в суді. Засідання було раптово перенесено на 9 березня, хоча Савченко попереджала, що не терпітиме подальшого затягування процесу.

Після цього Державний департамент США виступив із вимогою негайного і безумовного звільнення Савченко. До цього ж закликав і президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт. Однак у Кремлі проігнорували сухе голодування Савченко.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

ВідеоНадія Савченко без води не проживе і тижня

Залиште свій коментар

Наступна публікація