"Шантажу не було". Зеленський розповів, з ким домовлявся про розблокування військової допомоги від США

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент України запевняє, що в розмові з Трампом тема не обговорювалася.

Президент України Володимир Зеленський запевняє, що тема військової допомоги не обговорювалася в телефонній розмові з лідером США Дональдом Трампом, а проблему блокування вже вирішили на зустрічі з віцепрезидентом Майком Пенсом.

Про це він заявив під час пресмарафону 10 жовтня.

Глава держави пригадав, що допомогу заблокували ще до телефонного дзвінка Трампа, але про це йому повідомили лише згодом.

"Вони заблокували (прим. військову допомогу)" до розмови з Трампом. Але телефоном цього не обговорювалося, бо я ще тоді не знав", – розповів Зеленський.

Президент зазначив, що потім йому міністр оборони про це повідомив і проблему вже вирішили під час зустрічі з віцепрезидентом Майком Пенсом у Варшаві.

"Я знав, що це питання підніматиму в Польщі. Коли дізналися, що там буде віцепрезидент США (Майк Пенс), я з ним підняв це питання... І після нашої зустрічі Америка розблокувала і, як ви знаєте, доповнили, плюс 140 мільйонів допомоги. Тому шантажу не було, бо це не було предметом нашої розмови", – додав Зеленський.

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Дональда Трампа затягувала виділення 250 млн доларів військової допомоги Україні. Глава Білого дому попросив свою команду з національної безпеки переглянути програму фінансування, відому як Ініціатива сприяння безпеки в Україні, аби впевнитися, що ці гроші використовуються в інтересах Сполучених Штатів, повідомило видання Politico з посиланням на неназваного високопоставленого чиновника в адміністрації Трампа.

11 вересня Державний департамент США розблокував 141,5 млн доларів на допомогу в галузі безпеки, включно з грошима за снайперські гвинтівки та гранатомети, а також ще 250 млн доларів від Міністерства оборони США, які заблокувала адміністрація Трампа, - для України.

США від 2014 року надали Україні безпекової допомоги на понад 1,5 млрд доларів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції