Шевченка намагаються "вибити" з НБУ з політичних мотивів – політолог

Дата публікації
Перегляди
255
Шевченка намагаються "вибити" з НБУ з політичних мотивів – політолог

Інформаційна кампанія, розпочата проти глави Національного банку Кирила Шевченка, створена штучно і переслідує політичні цілі.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав політичний аналітик Кирило Сазонов.

"Читаю хвилю хейту, підняту проти Нацбанку і його глави, і не покидає відчуття дежавю. Коли свого часу Гонтарева почала чистку банків від пралень, тоді олігархи і фігурки поменше буквально заволали. Зараз, коли НБУ благополучно вивів економіку за ручку з коронакризи і впритул наблизився до очищення кредитних спілок та страхових компаній, яких на порядок більше, ніж було банків при Гонтаревій, хтось знову підняв інформаційну хвилю, свідомо направляючи її проти Кирила Шевченка, маючи намір вибити ключову фігуру і в наведенні порядку у фінансовому секторі, і в переговорах з іноземними партнерами", - зазначає експерт.

Сазонов уточнив, що публічну кампанію проти глави НБУ веде партія Демсокира, а ті, хто стоять за нею, "керуються суто політичними мотивами - зруйнувати фінансову стабільність, щоб на цьому тлі дискредитувати чинну владу".

Політолог також вказує на публікацію в Financial Times, де говориться, що відставка Шевченка ускладнить переговори з МВФ, і нагадав, як після недавньої відставки глави центробанку Туреччини ліра впала на 17%.

"Шевченку дістався найскладніший період коронакризи. І те, що за весь цей час гривня залишалася в межах 27 за долар - спасибі Шевченкові та обраній ним стратегії", - підкреслив експерт.

Раніше ЗМІ писали, що Національний банк посилить роботу з Міністерством фінансів США по поверненню активів збанкрутілих банків.

Наступна публікація