Шмигаль обговорив з прем’єром Франції санкції проти Росії, скасування віз для росіян та зупинку бізнесу

Дата публікації
Перегляди
5182
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Шмигаль обговорив з прем’єром Франції санкції проти Росії, скасування віз для росіян та зупинку бізнесу

Фото: Денис Шмигаль / Facebook

Голова українського уряду заклякав свого французького колегу розглянути можливість запровадження санкцій проти олігархів та осіб, наближених до російського режиму.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів 18 березня телефонну розмову з прем’єр-міністром Франції Жаном Кастексом, у якій закликав державу "ще нижче опустити залізну завісу над Росією".

Про це голова українського уряду повідомив у Мережі.

"Обговорили запровадження більш жорстких санкцій проти Росії за її варварську війну в центрі Європи", – йдеться у повідомленні.

Шмигаль також заявив, що Україна закликає Францію зупинити доступ до європейських портів для російських кораблів, а також для всіх суден під російським прапором. У заклику також – припинити функціонування російсько-французької торгово-промислової палати в Москві та закликати французькі компанії й профспілки зупинити комерційну колабораціоністську діяльність в РФ. 

"Великий французький бізнес має перестати підтримувати вбивство Російською Федерацією мирних українців", – наголосив український прем’єр. 

Україна також наполягає на скасуванні чинних шенгенських віз, виданих Францією громадянам Росії, які перебувають на території Франції, а також на припиненні видачі віз посольством держави в РФ.

Шмигаль заклякав свого французького колегу розглянути можливість запровадження санкцій на національному рівні проти олігархів та осіб, наближених до російського режиму, що передбачають заморожування їхніх активів.

"Також попросив провести повну інвентаризацію фінансових активів, нерухомості, яхт і транспортних засобів класу люкс, що можуть належати російським особам, які входять до європейських санкційних списків", – зазначив голова українського уряду.

Водночас Шмигаль подякував Франції за дипломатичні зусилля заради миру, гуманітарну допомогу та підтримку українських громадян, які тимчасово залишили країну.  

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський повідомив про свою розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном, яка була спрямована на посилення захисту України та координацію спільних кроків до миру.

Читайте також:

Наступна публікація