Штайнмайєр та Еро почули про комедійне перемир'я і пообіцяли не визнавати виборів у Криму

Дипломати сподіваються на реанімацію "нормандського формату" на найвищому рівні.

Міністри закордонних справ Німеччини і Франції Франк-Вальтер Штайнмайєр та Жан-Марк Еро прибули до Києва та зустрілися з президентом Петром Порошенком і прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. Також співрозмовниками іноземних дипломатів були керівник українського МЗС Павло Клімкін і керівники парламентських фракцій, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Основною темою розмов була ситуація на Донбасі та перспективи врегулювання конфлікту. Німецький дипломат наголосив, що напередодні ватажки "ДНР" і "ЛНР" заявили про готовність розпочати повне припинення вогню з 0:00 годин в ніч проти 15 вересня. "Ми сьогодні приїхали сюди з обіцянкою з Москви, що сьогодні опівночі вступить у силу припинення вогню на тиждень", - заявив Штайнмайєр.

ВідеоМіністри МЗС Німеччини та Франції прибули в Київ, аби обговорити ситуацію в зоні АТО

Його український колега до подібних ініціатив росіян і сепаратистів поставився стримано. Адже вони можуть бути лише частиною дипломатичної гри. "Підтримка начебто російською стороною цих заяв... Для мене, звичайно, не існує ніякої окремої реальності в Донецьку та Луганську. Те, що робиться на Донбасі – це виключно дії Росії. Тому такий комедійний підхід до припинення вогню маємо припинити", - вважає Клімкін.

Іноземні гості наголосили, що з 1 вересня ситуація на Донбасі покращилася. Однак перемир'я лишається дуже крихким. Тоді як прогрес у виконанні мінських угод керівник МЗС Німеччини порівняв із повільним равликом. Водночас наголосивши, що домовленості слід утілювати, адже альтернативи їм не існує.

Еро не став приховувати, що однією з цілей прибуття дипломатів є реанімація нормандського формату для вирішення кризи. Міністри сподіваються, що їхні зусилля допоможуть зібрати на переговорах лідерів країн: Ангелу Меркель, Франсуа Олланда, Петра Порошенка та Володимира Путіна. "Ми намагаємося таким чином забезпечити живучість цього формату – після кількох місяців стагнації перезапустити його знову. Це значить, підготувати і зібрати всі необхідні умови для проведення на найвищому політичні рівні саміту в нормандському форматі", - пояснив керівник МЗС Франції.

Штайнмайєр та Еро під час спілкування з українськими політиками підтвердили, що не визнають легітимності проведення виборів до Держдуми Росії на території Криму. Тому спостерігачі ОБСЄ в окупованому регіоні не працюватимуть.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Наступна публікація