Штурм Капітолія: Трампа та Джуліані звинуватили у змові з екстремістами

Штурм Капітолія: Трампа та Джуліані звинуватили у змові з екстремістами

Фото: Associated Press

Позивачі стверджують, що "заколот став результатом плану Трампа, Джуліані і екстремістських груп".

Колишнього президента США Дональда Трампа та його особистого адвоката Рудольфа Джуліані звинуватили у змові та підбурюванні до штурму Капітолія 6 січня для зірвання процедури підтвердження Конгресом результатів виборів.

Позов до окружного суду Вашингтона від імені Національної асоціації сприяння прогресу кольорового населення США подав конгресмен-демократ Бенні Томпсон, пише The New York Times

Позивач стверджує, що Трамп із Джуліані порушили статут від 1871 року щодо Ку-Клукс-Клану, який передбачає захист від насильницьких змов, що заважають конституційним обов'язкам американського Конгресу.

"Заколот став результатом ретельного плану Трампа, Джуліані і екстремістських груп, зокрема Oath Keepers і Proud Boys, які керувалися спільною метою - зупинити сертифікацію результатів голосування Колегії вибірників", - заявляють у позові.

72-річний Томпсон також розповів, що був змушений носити протигаз і три години ховатися на підлозі через "загрози фізичного насильства по відношенню до будь-якого члена, який спробує приступити до затвердження підрахунку голосів Колегії вибірників". У зв'язку із цим він вимагає компенсації і штрафних санкцій.

Очікується, що незабаром у якості позивачів також виступлять інші демократи в Конгресі, зокрема Хенк Джонсон із Джорджії та Бонні Вотсон Коулман з Нью-Джерсі.

Радник Трампа Джейсон Міллер у відповідь на позов наголосив на тому, що американський Сенат виправдав експрезидента у справі про імпічмент. "Трамп не підбурював і не планував підбурювати до насильства в Капітолії 6 січня", - запевнив Міллер, додавши, що Джуліані наразі "не представляє президента Трампа в жодних юридичних питаннях".

Як повідомлялося, у США створять спеціальну комісію типу 9/11, яка займеться розслідуванням штурму Капітолія від 6 січня, внаслідок якого загинули п'ятеро людей. 

Нагадаємо, 6 січня на засіданні Конгресу США мали завершити офіційну процедуру підрахунку голосів виборців і оголосити Джо Байдена переможцем. Сотні прихильників чинного президента Дональда Трампа зібралися біля Капітолія, щоб висловити йому підтримку, і почали штурм будівлі. Конгрес тимчасово зупинив засідання.

У заклику до заколоту проти уряду звинуватили вже колишнього президента Дональда Трампа. 13 січня Палата представників підтримала рішення про імпічмент.

Однак під час фінального голосування в американському Сенаті необхідних двох третин голосів сенаторів не набралося, тож імпічмент Трампу оголошений не був. 

Новини світу: Дональду Трампу вдруге вдалося уникнути вироку від Сенату

Новини світу: Дональду Трампу вдруге вдалося уникнути вироку від Сенату

Повʼязані теми:

Наступна публікація