Штурм Капітолія: як у Конгресі США вдалося оголосити Байдена переможцем президентських виборів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Штурм Капітолія: як у Конгресі США вдалося оголосити Байдена переможцем президентських виборів

Спроби зірвати затвердження Байдена один за одним засуджують навіть однопартійці Трампа.

Після спроби прихильників Дональда Трампа захопити парламент під час засідання, на якому затверджували результати президентських виборів, у Вашингтоні запровадили надзвичайний стан. Законотворців евакуювали, а протестувальники вступали в сутички з поліцією і трощили кабінети. Зрештою поліції вдалося відтіснити прибічників Трампа. Вона провела понад пів сотні арештів.

Про це йдеться 7 січня в сюжеті ТСН.19:30.

У першу годину протесту поліція охороняла підступи до дверей Капітолію, де вже йшло спільне засідання обох палат Конгресу, але не заважала протестувальникам. В поліцейських летіли саморобні шашки. В ці самі хвилини до іншого боку Капітолію зірвалися усі поліцейські машини. Там був прорив. В перші ж його хвилини пролунав постріл. Куля одного із поліцейських стане смертельною для протестувальниці. Пізніше з'ясується, що загиблих ще троє з різних причин. Конгресменів евакуюють. Республіканці звернулися до президента з вимогою відкликати людей.

Після прориву юрми під гаслами прихильників Трампа "Ми їм покажемо" в офісі одного з сенаторів залишилися погром та безлад. За кілька годин Дональд Трамп зрештою звернувся до своїх послідовників у твіттері: "Я знаю, що вам болить. У нас вкрали вибори. Всі знають, кого насправді обрали більшістю голосів. Але зараз ви маєте піти додому. Нам потрібен мир. Нам потрібен закон і порядок".

Соцмережі і твітер, і фейсбук, і інстаграм пішли на нечуване: заблокували чинного президента Сполучених Штатів, хто на добу, хто на пів доби. Розійтися натовп закликав і Байден.

Штурм Капітолію: у Вашингтоні запровадили надзвичайний стан

Штурм Капітолію: у Вашингтоні запровадили надзвичайний стан

Від шостої години вечора у Вашингтоні та його передмістях було оголошено комендантську годину. До Капітолія можна було підходити лише поліцейським та пресі. А всередині розпочалося перерване засідання, затвердження нового президента Сполучених Штатів.

Прихильників Трампа відтіснили від Капітолія. Заарештували понад пів сотні тих, хто коритися не побажав. Півтора десятки правоохоронців ушпиталені з різними травмами.

Спроби зірвати затвердження Байдена один за одним засуджують навіть однопартійці Трампа. Вашингтон завмер, чекаючи на формальний присуд конгресменів. В Білому домі одна за одною оголошують про свою відставку кілька ключових співробітниць. На вулиці залишаються найвідчайдушніші, їх приборкує поліція.

Посеред ночі, після багатогодинного засідання, Джо Байдена нарешті офіційно проголосили новообраним 46-м президентом Сполучених Штатів.

Наступна публікація