Схвалюють розведення військ і проти продажу землі. Як українці ставляться до діяльності Зеленського

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Схвалюють розведення військ і проти продажу землі. Як українці ставляться до діяльності Зеленського

Володимир Зеленський / Офіс Президента України

Більше половини громадян схвалюють рішення президента.

Більшість українців позитивно оцінюють перші кроки діяльності президента України Володимира Зеленського та його команди. Про це свідчать результати дослідження громадської думки населення України, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Так, позитивно роботу Зеленського та його команди оцінюють 62% українців (19% - повністю позитивно і ще 43% - переважно позитивно), натомість негативно до неї ставляться 24%, що удвічі більше, ніж у серпні 2019 року.

Серед рішень та пропозицій Зеленського, які українці оцінили найвище: ініціювання переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі  (позитивно – 75%, негативно – 15%),  рішення щодо відведення військ від лінії розмежування (позитивно – 59%, негативно – 26%) та надання громадянства іноземцям, які боронили Україну (позитивно – 61%, негативно – 17%).

Окрім цього, ще 63% опитаних позитивно сприйняли відновлення діалогу з Польщею щодо проблемних історичних питань. При цьому негативно до цього поставилися лише 10%. Також респонденти схвально зустріли рішення легалізувати видобуток бурштину (71% "за", 13% - "проти").

При цьому здебільшого негативно українці ставляться до запровадження ринку землі і скасування мораторію на її продаж – 58% укранців негативно ставляться до такого рішення, а позитивно його сприйняла майже чверть опитаних – 24%. Не схвалюють українці і рішення щодо  приватизації великих державних підприємств – негативно до цього ставляться  55%, тоді як позитивно – 22%. Спірним є і рішення щодо легалізації грального бізнесу в Україні. Позитивно до цього ставляться 38% громадян України,  а негативно – 49%.

Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України, окрім АРК і тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансувало проведення опитування представництво Європейського Союзу в Україні.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський на "нормандській зустрічі", яка відбудеться 9 грудня у Парижі, хоче обговорити конкретні терміни припинення війни на Донбасі. Це саме стосується й повернення до України незаконно утримуваних громадян та обміну "всіх на всіх". 

 

Наступна публікація