Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
СБУ ідентифікувала зброю, з якої розстрілювали активістів Майдану

Силовики обіцяють незабаром оприлюднити дані щодо випадків її застосування.

СБУ та Генпрокуратура ідентифікували вогнепальну зброю, з якої вбивали активістів Майдану. Про це доповіли президенту Петру Порошенку очільники силових відомств, йдеться на сайті глави держави.

"Керівник СБУ Василь Грицак доповів, що в ході розслідування матеріалів кримінальних проваджень, пов'язаних з подіями Революції Гідності 2013-2014 років, Службою безпеки було вжито низку оперативно-розшукових заходів, в результаті яких було виявлено фрагменти 23 одиниць вогнепальної нарізної зброї, з якої стріляли на Майдані. Зброя була пошкоджена механічним способом, спилено ідентифікаційні номери. За результатами проведеної експертизи СБУ ідентифіковано 12 з 23 одиниць зброї", - зазначено в повідомленні.

"З великою долею ймовірності можна сказати, що це фрагменти 22 автоматів Калашникова та одного кулемета Калашникова, крім цього – один ствол дванадцятого калібру мисливської гладкоствольної зброї", – повідомив Грицак. 

шокін, порошенко
Сайт президента України

Генеральний прокурор Віктор Шокін зазначив, що слідством доведено "повністю та беззаперечно, що з цієї зброї вбивали майданівців". Він пообіцяв найближчим часом поінформувати, в яких конкретно випадках вона використовувалась.

Президент своєю чергою сказав, що ці матеріали "суттєво збільшують доказову базу для притягнення до відповідальності конкретних посадових осіб" - не тільки тих, хто з неї стріляв, а й замовників та організаторів вбивств.

Президент відзначив, що наполягатиме, щоб Верховна Рада на найближчий сесії внесла зміни до закону про заочне правосуддя, щоб усі винні були покарані.

Раніше начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомляв, що 20 лютого 2014 року представники колишньої влади видали "тітушкам" 408 автоматів та 90 тисяч патронів із мобілізаційних складів Міністерства внутрішніх справ. Він наголосив, що представники колишньої влади "свідомо перейшли всі межі і були готові для широкомасштабного застосування цієї зброї".

Залиште свій коментар

Вибір редакції