Син Пшонки при Януковичі керував тіньовою Генпрокуратурою і заробив на ній мільярди

Дата публікації
Перегляди
9758
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Син Пшонки при Януковичі керував тіньовою Генпрокуратурою і заробив на ній мільярди

Артем Пшонка при Януковичі завідував тіньовою Генпрокуратурою / Фото: УНІАН

Про існування клону ГПУ було відомо дуже вузькому колу людей.

Під час президентства Віктора Януковича в Україні працювали дві Генеральні прокуратури: офіційна і тіньова.

Першою керував генпрокурор Віктор Пшонка, другою - його син Артем, пише журнал "Фокус".

Тіньова Генпрокуратура розташовувалася в одному з офісів величезного бізнес-центру на вулиці Олеся Гончара, 35 - там зараз все ще красується вивіска громадської приймальні народного депутата Артема Пшонки.

У ГПУ запевняють, що всі ключові рішення щодо кадрових призначень в системі прокуратури, "наїздах" на бізнесменів, а також порушення та припинення потрібних кримінальних справ ухвалювалися саме там.

Слідчі ГПУ, які займаються вивченням корупційних схем свого шефа-втікача, заявляють - діяльність паралельної Генпрокуратури під керівництвом Артема Пшонки, в якій працювали близько 20 юристів, її організаторам приносила астрономічний дохід.

"Ці люди за три роки заробили близько $ 5-7 млрд", - запевняє начальник Головного слідчого управління Генпрокуратури Ігор Щербина.

За його словами, мова йде про "живі" гроші, нібито отримані через офіс Пшонки-молодшого без урахування вартості "віджатих" активів.

Для порівняння, стан другого номера в рейтингу найбагатших людей України Вадима Новинського "Фокус" оцінив "лише" у $ 3,6 млрд, а загальний обсяг доходів бюджету Києва в 2014 році передбачено на рівні $ 1,8 млрд.

Про існування таємної ГПУ було відомо лише дуже вузькому колу людей, в який входили ключові політики, бізнесмени, адвокати і прокурори країни.

Нагадаємо, що раніше в ГПУ повідомили, що Янукович вивіз до Росії понад $ 32 млрд і фінансує масові вбивства і сепаратизм.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9758
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація