Син Януковича ще понад місяць переховувався в Криму після втечі батька в Росію

Дата публікації
Перегляди
5118
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Син Януковича ще понад місяць переховувався в Криму після втечі батька в Росію

Олександр Янукович, як і його сім’я, нині переховується в Росії / Фото: ТСН.ua

Олександр Янукович переконує, що екс-президент не сприяв розвитку його бізнесу.

Син екс-президента Віктора Януковича Олександр розповів, що після втечі із Донецька 22 лютого цього року він із родиною ще понад місяць переховувався в Криму, а потім переїхав у Москві.

Стверджує, що в день втечі йому доповіли, що із дитсадка хочуть викрасти його сина, аби потім шантажувати Віктора Януковича. Тому, мовляв, Олександр із родиною і втік із Донецька на півострів, пише видання LB.ua, яке поспілкувалося з сином колишнього гаранта.

Син екс-президента говорить, що в Крим вони з батьком їхали різними дорогами і не зустрічалися на півострові. Несподіванкою для нього стала перша прес-конференція колишнього гаранта в Ростові-на-Дону.

Крім того, Олександр Янукович нарікає, що й досі не знає причину, через що проти нього в ЄС ввели економічні санкції. Тому й подав позов у Європейський суд. Подібні заяви також подали його батько та брат Віктор.

Водночас Олександр Янукович заперечує звинувачення МВС у фінансових порушеннях його фірми "МАКО" та компаній, пов'язаних із Артемівським заводом шампанських вин. А Генпрокуратура називає його одним із підозрюваних у справі про масовий розстріл людей на Майдані в Києві.

"Я бізнесмен, який не займав ніколи ніяких посад, і, всупереч сформованій думці, я не впливав на процеси, що відбуваються з якими-небудь чиновниками. Просто я служив зручним інструментом для дискредитації президента Януковича, та й досі ним є. Оскільки я займався бізнесом, я був зручною мішенню для подібних атак. Тому, що бізнес можуть пов'язувати з якими порушеннями. Але я намагався, щоб мій бізнес був виключно прозорий, регулярно проводилися міжнародні аудити і мої компанії відповідають міжнародним стандартам фінансової звітності. У мене є документальні свідоцтва цього. Тому справи, які проти мене порушено з приводу Артемівського заводу шампанських вин - це справи, які не мають під собою ніяких підстав, вони політично мотивовані і перспективи - в умовах законного поля - не мають. Що стосується можливої причетності до яких-небудь силових акцій, я можу сказати, що я не є людиною, яка могла впливати на ці процеси", - заперечує всі звинувачення Олександр Янукович.

Він говорить, що силові зіткнення не були вигідними і його батьку.

"Якщо говорити про те, що взагалі ці процеси відбувалися, зокрема якісь там силові зіткнення, потрібно розуміти, кому це вигідно. Це було вигідно точно не президенту Януковичу, який проти свого народу не пішов ні в 2004 році, не допустив цих зіткнень і протягом всіх місяців протистояння на Майдані. Я з ним іноді зустрічався і я від нього ні разу не почув, щоб навіть думки допускалися про якийсь силовий варіант. Він шукав шляхи для мирного врегулювання без крові і йому ця ситуація була явно не потрібна, вона була не потрібна Україні, українському народу", - переконує Олександр Янукович.

Чоловік переконує, що й досі залишається громадянином України. Документів на політичний притулок не подавав і офіційно в Росії не працює.

Нарікає, що через тиск на нього та його бізнес роботу можуть втратити до тисячі найманих працівників.

Водночас і Крим, і Донбас він називає українськими.

"Україна повинна бути єдиною, і в мене іншої думки немає", - підкреслив Янукович-молодший.

"Я б звідти (з України) і не виїжджав би. Але ряд агресивних кроків і безпідставних звинувачень говорять про те, що навряд чи мені там варто сподіватися на об'єктивність і законність. Політична мотивація червоною лінією йде у всіх цих абсолютно безпідставних звинуваченнях. І якщо відповісти на запитання з приводу можливої екстрадиції, я не знаю що сказати. Напевно, варто набратися терпіння і почекати, щоб відповісти на це питання, не гадаючи", - говорить Олександр Янукович.

Син екс-президента заперечує існування "сім'ї" і стверджує, що в нього взагалі мало друзів. Також заперечує, що з обранням батька президентом його бізнес почав отримувати привілегії. Каже, що, мовляв, бізнес почав будувати задовго до того, а просто на 2010-й припав його ріст.

"Навіть якби я міг отримувати будь-які поблажки, я так влаштований, що я б ніколи на це не пішов. Тому як до поблажки можна звикнути, гірше того - привчити колектив, який повинен показувати результат в умовах конкурентного ринку. Якщо будувати бізнес подібним чином, він не буде стійкий, стабільний, тому, ні, я не йшов по цьому шляху. Останні роки мій бізнес працював за тими ж принципами, за якими працював, коли батько був в опозиції. Нічого не помінялося. Тому мене дивували різноманітні рейтинги, які публікували ЗМІ", - наголошує чоловік.

Нагадаємо, Олександр – старший син Віктора та Людмили Януковичів, які за президентства глави сім'ї разом не жили. ЗМІ повідомляють, ніби в екс-гаранта є молодша коханка.

Олександр у дитинстві мріяв стати конструктором літаків. Але фінансова криза 1990-х змінила його плани і він вивчився на стоматолога. Ще в студентські роки почав займатися бізнесом – привозив товари з Туреччини, а потім - різну техніку, відеотехніку та телевізори з Об'єднаних Арабських Еміратів. Паралельно почав торгувати офісними меблями. Наступне місце роботи – заступник гендиректора "Донбаснафтопродукту". Він є власником компанії "МАКО", що займається продажем вугілля, а також Всеукраїнського банку розвитку. Олександр стверджує, що його батько Віктор Федорович ніколи не займався бізнесом.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5118
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація