Системних порушень на парламентських виборах не було – поліція

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Правоохоронці відзвітували, що вибори минули спокійно.

Правоохоронці не зафіксували системних порушень під час виборчого процесу. Поліція, гвардійці, рятувальники та прикордонники впорались, забезпечили виборчий процес.

Про це під час брифінгу заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

"Найголовніше – у нас немає жодного постраждалого громадянина. Виборчий оперативний штаб постійно відслідковував ситуацію, яка відбувалася в країні. Життя під час виборів не закінчується. Але ті правоохоронці, які були залучені до проведення виборів, на 100% виконали свою роботу та впорались із поставленими завданнями. Для поліції робота не закінчується, вони ще забезпечують безпеку під час підрахунку голосів", – сказав заступник міністра.

Протягом 21 липня поліцейські зареєстрували 2105 заяв  та повідомлень, пов’язаних з проведенням позачергових виборів. Ці факти пов’язані з незаконною агітацією – 504; підкупом виборців – 74; перешкоджанням здійсненню виборчого права – 67; конфліктами – 46; фотографуванням бюлетенів – 38; пошкодженням бюлетенів – 31; повідомлення про замінування – 26.

Правоохоронці внесли 71 повідомлення до ЄРДР. Найбільше таких справ, 9, за статтею 160 – підкуп виборців, 8 повідомлень - завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, 7 – перешкоджання здійсненню виборчого права, 7 – фальсифікація виборчих документів», - наголосив Сергій Князєв. 

Він також додав, що правоохоронці фіксували подекуди цікаві випадки. Наприклад, факт продажу пиріжків по 5 копійок під дільницею, чи це була агітація, зараз з’ясовує поліція. 

"Крім того, поліція зафіксувала велику кількість «гастролерів» - велику кількість молодих людей, які заявляли, що їдуть на рибалку, а поліція знаходила їх біля виборчих дільниць із битами, зброєю та держаками для лопат.  У Торецьку невідома особа кинула пачку бюлетенів в урну для голосування.  У Львові літня жіночка порвала бюлетень і намагалася його з’їсти. Представники "Опори" на чотирьох дільницях виявили вже підписані протоколи до закінчення виборів", - зазначив голова поліції.

Столичні правоохоронці також повідомили, що у Києві вибори пройшли загалом спокійно. Станом на 20:00 у поліцію Києва надійшло 167 повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом. Слідчі розпочали сім кримінальних проваджень – за ч. 1 ст. 157 (Перешкоджання здійсненню виборчого права) – 1, за ч. 1 ст. 158-1 України (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз) – 2,  за ч. 1 ст. 158-2 (Незаконне знищення виборчої документації або документів референдуму) – 3 та за ч. 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) – 1 Кримінального кодексу України.

Окрім того, складено шість адміністративних протоколів  за фактами розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві, за появу у громадських місцях у п’яному вигляді та дрібне хуліганство.

За даними екзитполу, проведеного дослідницькими компаніями Kantar TNS та Info Sapiens на замовлення телеканалу 1+1, на 211 окрузі перемогу здобуває Олександр Юрченко (32,4%), на 212 - Максим Перебийніс (35,9%), на 213 - Артем Дубнов (35,4%), 214 - Сергій Швець (33,4%), 215 - Богдан Яременко (36,9%), 216 - Леся Забуранна (37,0%), 217 - Мар'яна Безугла (36,4%), 218 - Дмитро Гурін (36,2%), 219 - Микола Тищенко (34,6%), 220 - Ганна Бондар (37,3%), 221 - Анна Пуртова (23,2%), 222 - Роман Грищук (44,1%), 223 - Людмила Буймістер (28,2%).

Під час екзитполу опитано близько 40 000 виборців. Метод: особисте інтерв’ю на виході з виборчих дільниць (екзитпол). Теоретична статистична похибка вибірки для кожного округу — не більше 3,1%, але з врахуванням дизайн-ефекту та досвіду попередніх екзитполів, який враховує і систематичні похибки (як-от неохоплення спеціальних та закордонних дільниць), ми припускаємо, що похибка не перевищить 5% для кожного округу.

За результатами Національного екзитполу, який проведений на замовлення фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, КМІС та "Центру Разумкова", перше місце належить партії "Слуга народу". Її підтримали виборців 43,9%. Друге місце за проросійською "Опозиційною платформою - За життя", за яку проголосували 11,5% українців. Третє місце у партії "Європейська солідарність" - 8,9%. Четверту сходину посіла партія "Батьківщина", яка може рохраховувати на 7,6% голосів. До парламенту також проходить політична сила "Голос" із результатом у 6,3%.  

екзитпол ТСН

Залиште свій коментар

Вибір редакції