Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ситник констатував: Справи проти топ-корупціонерів закриють, а новий закон все занулить

Глава НАБУ пояснив, що йдеться тільки про провадження, що відкриті за статею 368-2, саме які забракував КСУ.

Очільник Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник пов'язує рішення Конституційного суду про скасування статті про переслідування щодо незаконного збагачення з тим, що найближчим часом запрацює Антикорупційний суд.

Про це він заявив під час свого брифінгу у Києві.

"Стався величезний крок назад в антикорупційній реформі: скасовано статтю, яка передбачала відповідальність за незаконне збагачення. Вона була скасована тоді, коли ціла низка справ щодо топ-чиновників розслідувані та передані до суду, ціла низка справ була на завершальній стадії розслідування. Два роки цей позов був у Конституційному суді, але саме зараз це рішення було ухвалено, тому ми змушені ці справи, де є виключно одна стаття 368-2, закривати. Якщо ми говоримо про те, що, крім цієї статті, є ще й інші, то справа закривається лише у частині скасованої статті і розслідування триває надалі. Залежно від результатів, воно буде скеровано до суду або буде інше рішення", - сказав глава НАБУ.

При цьому він визнав, що навіть у разі ухвалення Верховною Радою нового закону щодо відповідальності за незаконне збагачення справи будуть порушуватися тільки за новими фактами. "Я не бачу в цьому можливості, тому що рішення суду скасовує статтю і навіть якщо буде ухвалено відповідний закон парламентом, він буде розповсюджуватися на діяння, які будуть вчинені уже після набрання чинності", - зазначив Ситник.

"Фактично ці роки, коли були проведені розслідування, оголошені підозри, на справах поставлено крапку, на жаль. Це не може нас не засмучувати, тому що у цій частині наша робота завершилась. Можливо, це пов'язано саме з тим, що найближчим часом буде створено Антикорупційний суд і ці справи могли бути передані туди і ніхто не знає результату", - констатував Артем Ситник. 

Як повідомлялося, стаття Кримінального кодексу України 368-2 про покарання за незаконне збагачення була визнана незаконною, оскільки, на думку суддів КСУ, вона порушує статтю 62 Конституції України та презумпцію невинуватості. Президент України подав до парламенту як невідкладний новий законопроект, але його розкритикували антикорупційні активісти. Зокрема, через невдале формулювання факт злочину неможливо буде довести в суді. "Для притягнення чиновників до відповідальності за необгрунтовані статки слідству потрібно буде доводити, що такий чиновник не отримував хабарі або не зловживав владою чи службовим становищем. Простіше кажучи, прокурор буде зобов’язаний надати суду окремі докази, які підтверджують невинуватість чиновника у двох злочинах (зловживання та хабар), а вже потім мова може йти про незаконне збагачення", - вважають у ЦПК.

Відео Конституційний суд скасував кримінальну статтю про незаконне збагачення

Доводити законність своїх статків владі більше не доведеться. Конституційний суд скасував статтю кримінального кодексу, згідно з якою чиновник мав доводити легальність свого збагачення. Але офіційне рішення ще не оприлюднили. Про скасування статті напередодні, посилаючись на власні джерела, повідомила "Українська правда". 

Конституційний суд скасував кримінальну статтю про незаконне збагачення

Залиште свій коментар

Вибір редакції