Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ситник: "Плівки Онищенка" - це явка з повинною через засоби масової інформації

НАБУ та САП розслідуватимуть справу, але вважають, що таким чином втікач хоче відвернути увагу від свого злочину.

Національне антикорупційе бюро зареєструвало справу щодо "плівок Онищенка", але чекає від нардепа-втікача матеріалів. Про це на спільному брифінгу заявили директор НАБУ Артем Ситник та головний антикорупційний прокурор Назар Холодницький.

Однак, у поданих нардепом в пресі матеріалах вбачають і приводи щодо перевірки самого Онищенка.

"Заяви Онищенка не є унікальними. Оскільки про підкупи говорять часто. Але вони відрізняються тим, що особа сама визнає свою причетність до протиправних дій. Я б назвав це явкою з повинною через засоби масової інформації", - заявив Ситник.

Втім, директор НАБУ впевнений, що ці гучні заяви мають на меті політизацію справи та відвернення уваги від злочинів самого нардепа. Ситник зауважив, що поки діяла "газова схема Онищенка" держава за три роки отримала прибутку на продажу газу 25 млн грн, а коли схему було ліквідовано – тільки за 4 місяці до бюджету надійшло 162 мільйони.

Водночас Холодницький зауважує, що не довіряє записам, оскільки поки крім преси цих матеріалів ніхто не бачив.

Відео Детективи НАБУ почали розслідувати дані, озвучені депутатом-втікачем Онищенком

"Вчора було зареєстроване провадження щодо отримання депутатами хабарів. Будемо перевіряти. Тому вкотре звертаюся - пане Онищенко, передайте плівки, а краще приїдьте. Поки його заяви сприймаються так, що особа, яка є підозрюваною та переховується від слідства, будь-яким чином намагається, щоб його злочин забули, намагається викинути якусь брехливу, необґрунтовану інформацію. Коли будуть повні тексти, можна говорити про якісь результати. Поки що я, як прокурор, цим записам віри не йму", - повідомив Холодницький.

У справі Онищенко виступає заявником, а детективи готові з ним зустрітися для передачі плівок на нейтральній території. Розглядають варіант зустрічі у Варшаві.

Нагадаємо, Онищенко розповів британському виданню The Independent, як "топили" Яценюка та про корупцію в оточенні Порошенка. Зокрема, відставка Арсенія Яценюка з посади прем'єр-міністра України була спланованою оточенням президента Петра Порошенка. Завданням було скомпрометувати його в ЗМІ, а також через постійні акції протестів. Медійна антикампанія тривала 10 місяців і щомісяця на неї витрачали 3 млн доларів. Про корупцію в оточенні Порошенка заявив нардеп-утікач Олександр Онищенко, йдеться в статті британського видання The Independent, яке наголошує, що перевірити достовірність заяв Онищенка не вдалося.

Онищенко також заявив, що передав компромат на Порошенка спецслужбам США. Мовляв, під час зустрічей записував розмови на диктофон, вбудований у наручний годинник. Частину розмов з начебто "переговорником" від влади Олесем Довгим Онищенко нещодавно передав ЗМІ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції