Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ситник розповів про проблеми через скандальну поправку Лозового до КПК

Ця поправка прописана не в такій редакції, як була озвучена на засіданні парламенту.

Голова НАБУ Артем Ситник заявив, що ознайомився із змінами до Кримінального процесуального кодексу і побачив там «великі ризики» через поправку нардепа Андрія Лозового.

Про це він сказав під час звіту за роботу НАБУ у першому півріччі 2017 року на засіданні антикорупційного комітету ВР.

«Вона (правка – Ред.) прописана не в такій редакції, як була озвучена на засіданні парламенту, але я думаю, що величезні проблеми від цього будуть, не тільки в Антикорупційному бюро, а й в інших підрозділах. Наприклад, є таке положення цікаве, коли слідчий змушений звертатися лише за юридичною адресою органу, де є слідчий підрозділ організований. Так не всі райвідділи є юридичними особами і фактично це буде блокувати роботу окремих слідчих підрозділів», - розповів він.

За його словами, можна перекладати питання призначення експертиз в суд. Зокрема, якщо було скоєне умисне вбивство і  слідчий описує труп, йому потрібні дані судмедексперта, щоб організовувати перші версії.

«А він зможе отримати їх лише через 5 днів, тому що регламент розгляду питання в суді про призначення експертизи – 5 днів. І таких змін там дуже багато. Я сподіваюся ці проблеми будуть усунуті, тому що вони ключовими є не тільки для нас», - додав Ситник.

ВідеоВерховна Рада ухвалила зміни до кримінального кодексу щодо заочного засудження

Нагадаємо, 3 жовтня Рада затвердила законопроект, що запустить судову реформу і передбачає зміни до низки кодексів, а також новації, які вже викликали бурхливі дискусії. Деякі нардепи у залі обурювались законом та заявляли, що він суперечить конституції. Тривалий час у залі було чутно крики "Ганьба!", а безпосередньо перед голосуванням нардепи скаржились Парубію на "кнопкодавство" під час розгляду правок до документа.

Своєю чергою начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк запевнив, що зміни до Кримінального процесуального Кодексу, які Верховна Рада ухвалила 3 жовтня, у разі набуття чинності призведуть до закриття усіх кримінальних проваджень щодо усіх злочинів часів Майдану, які нині розслідуються.

Залиште свій коментар

Вибір редакції