Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ситуація критична": Денісова вимагає літаком доправити Сенцова до лікарні у Москві

Вихід з голодування значно небезпечніший, ніж сам процес голодування.

Уповноважена України з прав людини Людмила Денісова попросила російського омбудсмена Тетяну Москалькову перевести Олега Сенцова до лікарні в Москві.

Від перебування в міській лікарні Лабитнангі Сенцов відмовився, проте там і нема фахівців, які можуть вивести його з процесу голодування. "Вихід з голодування значно небезпечніший, ніж сам процес голодування, і будь-яка похибка може стати фатальною. Такі спеціалісти є в Інституті професора Ніколаєва в Москві і в Київському НДІ геронтології", - зазначила Денісова.

Українська омбудсмен попросила Москалькову, аби вона організувала переведення Олега в московський інститут, або ж у лікарню, в якій є спеціалісти з ендогенного харчування. "Я сказала їй, що потягом/етапом він точно не доїде, необхідний літак санітарної авіації. Потрібно врятувати людині життя", - наголосила Денісова.

Поговорила із Уповноваженим РФ з прав людини Тетяною Москальковою про можливі шляхи вирішення ситуації зі станом...

Опубліковано Людмилою Денісовою Четвер, 9 серпня 2018 р.

Окрім цього, уповноважені з прав людини спробували обговорити й обмін Олексія Седікова на Олега Сенцова. Проте російська сторона, як і раніше, вважає Сенцова громадянином РФ, оскільки "всі кримчани, які не відмовилися від громадянства РФ, автоматично набувають російського громадянства".

"Звернення мами вже передали в Спецкомісію по помилуванню, і я попросила Уповноваженого РФ пришвидшити цю справу щодо помилування або обміну з огляду на критичну ситуацію", - також додала українська омбудсмен.

Раніше стало відомо, що стан українського політв’язня Олега Сенцова, який майже два місяці голодує у російській колонії, дуже погіршився. Сестра Сенцова також наполягає на медичному літаку.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Сенцов відмовився просити Путіна помилування. За даними його адвоката, у нього дуже низький пульс, анемія та проблеми із серцем, але від голодування відмовлятися він не збирається. 

ВідеоДівчинка із США звернулась до Іванки Трамп з проханням допомогти звільнити Сенцова

Олег Сенцов голодує вже 88-ий день. Про Олега Сенцова  пам'ятають не лише в Україні, турбується про стан режисера і маленька дівчинка в далекій Америці. Дівчинка українського походження, яка зараз мешкає у Нью-Йорку, звернулася до Іванки Трамп із проханням допомогти звільнити українського режисера.

Дівчинка із США звернулась до Іванки Трамп  з проханням допомогти звільнити Сенцова

Вибір редакції