СК РФ оприлюднив прізвища і фото бійців ЗСУ, які нібито обстріляли з артилерії окуповані міста Донбасу

Дата публікації
СК РФ оприлюднив прізвища і фото бійців ЗСУ, які нібито обстріляли з артилерії окуповані міста Донбасу

ТСН.ua/Ніна Грушецька

Російські слідчі відкрили кримінальні справи проти українських військових.

Слідчий комітет РФ порушив дві нові кримінальні справи проти українських військових, яких звинуватили у нібито артилерійських обстрілах цивільної інфраструктури Донецької області.

Про це повідомили у прес-службі СК РФ.

"З листопада 2016 року до січня 2017 командир 79-ї окремої аеромобільної бригади Збройних сил України (далі - ЗСУ) полковник Олексій Шандар, заступник командира 72-ї окремої механізованої бригади ЗСУ підполковник Олександр Самарський і інші особи з числа військовослужбовців ЗСУ і Національної гвардії України здійснили прицільні артилерійські обстріли об'єктів цивільної інфраструктури Донецької області", - йдеться у повідомленні.

Полковник Олексій Шандар / Прес-служба СК РФ

За даними російського слідства, "виконуючи свідомо злочинні накази високопоставлених посадових осіб Міноборони України, зазначені особи вели вогонь з важких видів озброєння за програмними цілями, які не є військовими".

"Також встановлено, що в період з 7 до 15 лютого 2017 року Олександр Самарський і інші особи з числа військовослужбовців ЗСУ та Нацгвардії України здійснили прицільні артилерійські обстріли з важких видів озброєння об'єктів цивільної інфраструктури в містах Донецьку та Докучаєвську, а також Новоазовському районі Донецької області", - додали слідчі РФ, звинувативши українських військових у смерті мирного мешканця.

Підполковник Олександр Самарський / Прес-служба СК РФ

Виходячи з цього, СК РФ порушив кримінальні справи проти Шандара і Самарського за ознаками застосування заборонених засобів і методів ведення війни.

Нагадаємо, раніше російські слідчі звинуватили ЗСУ у застосуванні на Донбасі зброї масового ураження. У Росії запевнили, що з ракетних комплексів по мирних мешканцях гатять українські військові.

Наступна публікація