СК РФ звинуватив українського полковника ЗСУ в умисному обстрілі Ровеньок із "Точки-У"

СК РФ звинуватив українського полковника ЗСУ в умисному обстрілі Ровеньок із "Точки-У"

Дата публікації
СК РФ звинуватив українського полковника ЗСУ в умисному обстрілі Ровеньок із "Точки-У"

YouTube

Російські слідчі поклали провину за загибель людей на українську армію.

Російські слідчі звинуватили командира 19-ї окремої ракетної бригади ЗСУ полковника Федора Ярошевича в нібито обстрілі з тактичних ракетних комплексів "Точка-У" мирних мешканців Луганщини.

Про це йдеться у повідомленні СК РФ.

"Один з випадків застосування "Точки-У" був зафіксований в населеному пункті Ровеньки 2014 року. І зараз в рамках слідчо-оперативних заходів, проведених у тісній взаємодії з оперативними службами, Слідчому комітету вдалося встановити, що до скоєння вказаного злочину причетний командир 19-ї окремої ракетної бригади ЗСУ полковник Федір Ярошевич. Саме він, як вважає слідство, 22 серпня 2014 роки віддав наказ про нанесення удару тактичними ракетами по населеному пункту Ровеньки, в результаті якого загинуло троє осіб, в тому числі дитина 2008 року народження", - йдеться у повідомленні.

На думку слідства, дії військового мали умисний характер, адже "застосування озброєння невибіркової дії навряд чи можна назвати випадковістю".

"Повірити в пояснення української сторони про якісь несправності системи управління ракети, при тому що "Точка-У" застосовувалася в аналогічних умовах неодноразово, теж неможливо. Поряд із цим українські військові діяли в порушення положень Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Женева, 1949) та Додаткового протоколу II до неї", - зазначили російські слідчі.

Нагадаємо, раніше Слідчий комітет РФ порушив три нові кримінальні справи проти українських військових, яких звинуватили у нібито артилерійських обстрілах міст у Луганській та Донецькій областях. Окрім цього слідчі Росії звинуватили українських військових в обстрілі Донецької фільтрувальної станції.

Наступна публікація