Скандал із паспортами. Угорщина шантажує пригальмуванням процесу євроінтеграції України

Дата публікації
Перегляди
3662
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Скандал із паспортами. Угорщина шантажує пригальмуванням процесу євроінтеграції України

Фото: УНІАН

Україна надіслала Угорщині ноту протесту й планує видворити її консула в Береговому.

Угорський консул на Закарпатті пакує речі. Українське МЗС обурено тим, що дипломати роздають паспорти Угорщини українцям і ще й просять не повідомляти у відповідні органи. Напередодні з'явилось відео, на якому українські закарпатці у амбасаді Угорщини дають клятву на вірність Угорщині й отримують другий паспорт. Схоже, запахло новим дипломатичним скандалом.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Відео, на якому українці отримують громадянство Угорщини, поставило на вуха усіх. І не лише українських дипломатів, а й пересічних українців. На Закарпатті, вручаючи угорські паспорти під келих шампанського, жителям Берегового рекомендують приховувати цей факт від української влади.

Про те, що на Закарпатті час до часу угорське консульство роздає паспорти, відомо давно. Із угорським паспортом простіше було знайти легальну роботу за кордоном. Міністр закордонних справ Павло Клімкін каже, кожного разу сусідів просили по-доброму не порушувати законодавство України.

"Це відео з видачею угорських паспортів в угорському консульстві – ми прекрасно знали, що це відбувається, попереджували наших угорських колег. Але це вже доказ. На цей доказ мовчати не можна", - каже Клімкін.

До кінця місяця Клімкін планує зустрітися із угорським колегою на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку. І це питання обіцяє ставити перед ними гостро і публічно. Та допустив, що стане питання про видворення угорського консула у Береговому.

Нота протесту і висилка. Угорський консул на Закарпатті пакує речі

Нота протесту і висилка. Угорський консул на Закарпатті пакує речі

Тим часом під посольством Угорщини у Києві збираються люди. Вимога одна - почути пояснення від представника сусідньої держави.

"Це ганьба натуральна! Консул, де ви є? Пригостіть консула шампанським!", - кричить чоловік у гучномовець.

"Нам небайдуже майбутнє держави, в нас внуки, діти. А де вони повинні жити? Розривають Україну, ви ж бачите?", - каже активіст Віталій Костенко.

Дипломат так і не вийшов. Натомість на заяву українського міністерства відреагував угорський міністр закордонних справ. Петер Сійярто пригрозив, у разі висилки угорського консула із Берегового його країна відповість жорстко. А саме відео назвав замовним. Хоч і підтвердив, що присяга, яка звучала на відео, - справжня.

"Висилка консула не має правових підстав. Більше того, рішення і дії української сторони доводять, що Угорщина правильно зробила, коли вирішила уповільнити процес європейської та євроатлантичної  інтеграції України", - сказав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Відносини країн загострені вже не перший рік, угорський уряд неодноразово блокував співпрацю України з ЄС та НАТО, протестуючи таким чином проти змін до закону "Про освіту", який вони трактують як загрозу правам меншин в Україні. Нині ж угорські дипломати ніби кепкують із українських – говорячи, що подвійне громадянство - це звичайна практика у Євросоюзі. Втім добре знають, що в Україні ж воно поза законом. Правда, є лише одне покарання - власника двох паспортів можуть позбавити громадянства українського. Будапешту, напевне, це би сподобалося.

Віталій Афанасієнко, Маріам Оганнисян

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3662
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація