Скандал у Раді: "Слуги народу" пишуть заяву до прокуратури на Федину, а "ЄС" просить покарати Шевченка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Фракція "Слуга народу" заблокувала трибуну.

Скандальні висловлювання депутатки від "Європейської солідарності" Софії Федини другу добу не дають спокою депутатам. "Слуги народу" пишуть на неї заяву до прокуратури, а колеги з "Європейської солідарності" вимагають покарати депутата зі "Слуг" за участь у російській телепередачі, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Найчисленніша парламентська фракція "Слуга народу" заблокувала трибуну. Разом вони висловлюють обурення не лише через влог депутатки від "Європейської солідарності" Софії Федини, а й тим, що фракція сприйняла виступ колеги як належне.

"Це що, вільна думка і свобода слова, коли лунають заклики до заколоту, до добровольців, ветеранів, під час бойових дій знищити верховного головнокомандувача, голову держави? Може, це дійсно право на власну позицію і можливість її висловити, а можливо, державна зрада", - каже Микита Потураєм зі "Слуги народу".

"Слуги" збирають підписи під зверненням до Генпрокурора, щоб слідчі дали оцінку, чи закликала Федина до вбивства президента.

Відео "Слуги народу" заблокували трибуну у ВР і вимагають покарати їхню колегу за державну зраду

Скандал у Верховній раді. Депутати "Слуги народу" заблокували трибуну і вимагають покарати їхню колегу із "Європейської солідарності" за державну зраду. Софія Федина разом із волонтеркою Марусею Звіробій організували відеотрансляцію, в якій різко розкритикували манеру спілкування Зеленського з ветеранами в селищі Золоте, де планується розведення військ, і обговорювали можливість замаху на його життя. Президентська фракція таку риторику вважає погрозами.  

"Слуги народу" заблокували трибуну у ВР і вимагають покарати їхню колегу за державну зраду

Депутатка у цей час сидить у залі. Замість неї фракція делегує  відповідати волонтерку Яну Зінкевич, яка прикута до візка. Утім несхвальні вигуки лунають і під час її виступу. "Емоційний виступ Софії Федини - це словесна реакція ветеранів. Вона висловила те, що звучить в думках мільйонів, а не тільки її. Вона має право на цю думку", - каже депутатка Зінкевич. 

Зінкевич заявляє, що справжній зрадник і колаборант - "Слуга народу" Євген Шевченко, який нещодавно взяв участь у пропагандистському шоу  російського "Першого каналу", де поговорив із ватажком терористів Пушиліним.

Своєю чергою Шевченко наполягає, що його фрази вирізали і змонтували, а тому не вибачається.

Шевченку і всім іншим фракція рекомендувала не спілкуватися з російськими ЗМІ. За це проголосували напередодні, розповів лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Він сподівається, що правоохоронці розберуться і з Шевченком, якщо відповідну заяву подадуть депутати з "Європейської Солідарності", і з Фединою. 

"Треба робити насправді перевірку, можливо, психічного стану людини. Я просто не розумію, як це можливо в цивілізованій країні озвучувати в прямрому ефірі такі заклики", - каже він.

Депутатка Федина не шкодує про сказане. Мовляв, своїм виступом хотіла насамперед привернути увагу до проблем цивільних, які залишаться беззахисним після відведення військ. "Сьогодні мене хочуть розіп'яти, я тримаю удар, війна навчила. Зараз розпочалося відведення військ. Зараз люди в Золотому залишаться без прикриття української армії. Вночі, коли працюють основні дрг, їх не буде кому захистити", - каже Федина. 

За сварками депутати таки встигли попроацйювати і над законами. У першому читанні вирішили, що й добровольці на фронті мають право на статус учасника бойових дій. Крім того, зробили перший крок до запровадження штрафів проти кнопкодавів. Голосування чужою карткою у майбітньому може обійтися депутатам у суму до 85 тисяч гривень.

Кореспондентка ТСН Ольга Кошеленко 
 

Залиште свій коментар

Вибір редакції