Скандальна реєстрація Клюєва. У ГПУ є дані про його перебування в Росії

Дата публікації
Скандальна реєстрація Клюєва. У ГПУ є дані про його перебування в Росії

УНІАН

Генпрокуратура розслідує кримінальне провадження щодо нього.

У ГПУ заявили, що мають в матеріалах кримінальних проваджень фактичні дані про перебування Андрія Клюєва в Російській Федерації.

Про це йдеться на сторінці Генпрокуратури у фейсбуці. Там поділилися інформацією щодо перебування Клюєва та Рената Кузьміна, якого теж зареєстрували кандидатом у нардепи, за межами України на запит ЦВК.

Як зазначається, Генпрокуратура розслідує кримінальне провадження, а Клюєву повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Вони полягали у тому, що він, перебуваючи на посаді Секретаря РНБОУ, організував незаконне перешкоджання працівниками міліції 30.11.2013 проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій на Майдані Незалежності у Києві, а також перевищення службових повноважень працівниками правоохоронного органу, що супроводжувалося насильством, застосуванням спеціальних засобів та болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілих, діями, унаслідок чого понад 120 громадян, зокрема студенти і журналісти, отримали тілесні ушкодження.

Окрім цього, стосовно колишнього заступника Генпрокурора Рената Кузьміна ГПУ веде розслідування кримінального провадження. Його підозрюють у вчиненні особливо тяжких злочинів, зокрема в легалізації (відмиванні) майна, здобутого злочинним шляхом, за скоєння яких законом передбачено покарання у виді позбавленні волі на строк від 8 до 15 років із конфіскацією майна.

У листі також вказано, що проведеними слідчими діями встановити фактичне місце перебування Кузьміна на території України не виявилося можливим.

Натомість постановами заступника Генпрокурора підозрюваного оголошено в розшук, проведення якого доручено Національній поліції та СБУ. За даними правоохоронних органів, Кузьмін з метою уникнення кримінальної відповідальності міг переховуватися від органів досудового розслідування не тільки на тимчасово окупованій території АР Крим, а й на території Російської Федерації.

ГЕНЕРАЛЬНОЮ ПРОКУРАТУРОЮ УКРАЇНИ НАДАНО ВИЧЕРПНУ ІНФОРМАЦІЮ ЩОДО А. КЛЮЄВА ТА Р. КУЗЬМІНА НА ЗАПИТ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ...

Опубліковано Генеральна прокуратура України Середа, 3 липня 2019 р.

Нагадаємо, ЦВК відмовила в реєстрації Клюєва 23 червня. Там пояснили, що він не проживав на території України протягом останніх п'яти років, як того вимагає законодавство. Тоді, як представник Ліберальної партії, від якої висунули Клюєва, заявив, що останні 5 років високопосадовець часів правління Януковича проживає у Донецьку, тому підстави його не реєструвати відсутні. 

Згодом Касаційний адміністративний суд Верховного суду скасував рішення ЦВК про відмову у балотуванні в депутати Андрію Клюєву. Він зобов'язав Центральну виборчу комісію повторно розглянути документи щодо його реєстрації. 

Зрештою ЦВК зареєструвала Клюєва кандидатом у нардепи. Члени комісії зізнаються: більшість з них все одно проти.

Зареєстрований ЦВК кандидат у нардепи Клюєв не з’являвся в Україні з 2014 року - Аваков

Зареєстрований ЦВК кандидат у нардепи Клюєв не з’являвся в Україні з 2014 року - Аваков
Наступна публікація