Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скандальні дописи Киви у Facebook змусили Лутковську звернутися до Авакова

Вона просить звільнити чиновника.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська закликала міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова "ухвалити адекватне рішення" щодо звільнення начальника Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України Іллі Киви.

Про це йдеться у заяві на сайті омбудсмена.

Згідно із нею, Лутковська вже зверталася до голови Національної поліції Хатії Деканоїдзе з проханням "вжити заходів для припинення недотримання Іллею Кивою принципів, на яких будується діяльність правової держави, та недопущення їх порушення у майбутньому".

"На жаль, впродовж тривалого часу жодних дієвих заходів керівництвом Національної поліції України вжито не було, про що свідчить інформація, яка мало не щодня з'являється на особистій сторінці Іллі Киви у соціальній мережі Facebook", - зазначено у повідомленні.

Лутковська у зверненні до Авакова акцентує увагу на непоодиноких публічних проявах дискримінаційної поведінки Іллі Киви та його гомофобних висловлюваннях.

"У соціальній мережі Facebook Кива І.В. активно висвітлює свою діяльність на посаді начальника Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України. Відповідно, всі його висловлювання та розміщена ним на вказаному інтернет-ресурсі інформація вважаються офіційними, тобто такими, що ілюструють позицію конкретного органу влади у тій чи іншій ситуації. Як відомо, така діяльність Киви І.В. вже давно породила у суспільстві негативну реакцію та обурення, яке посилюється відсутністю адекватної реакції з боку керівництва цієї посадової особи", – йдеться у зверненні Лутковської.

Водночас омбудсмен наголосила, що Іллею Кивою порушувалися принципи, закріплені законодавством у сфері захисту персональних даних, наслідком чого стало порушення права низки осіб на презумпцію невинуватості. Зокрема, йдеться про поширення недостовірної інформації, яка стосується персональних даних Масі-Мустафи Найєма, що стало відомо в рамках відкритого провадження Уповноваженого у цій справі.  

Раніше голова Національної поліції Хатія Деканоідзе заявила, що виступає за звільнення керівника департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції Іллі Киви. Вона обурилася його висловлюваннями щодо АТОвців. 

Нагадаємо, в Мережі з'явилось фото керівника департаменту боротьби із наркозлочинністю МВС Іллі Киви, на якому видно, як Кива розгулював по вагону поїзда з пістолетом у досить невимушеному вигляді. Фото в Мережу опублікував учасник волонтерського об'єднання "Народний фронт" і блогер Роман Сініцин у власному Facebook. "Прямо зараз Кива розгулює вагоном поїзда Львів - Київ (Інтерсіті) з пістолетом в трусах. Підкажіть, а це законно взагалі? Може копів набрати?" - написав Сініцин в соцмережі.

Як відомо, Кива не пройшов переатестацію у нову поліцію: він не з'явився на неї, будучи нібито на лікарняному. Глава МВС Арсен Аваков своєю чергою заявив, що Кива пройде переатестацію, "коли настане необхідність". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції