Скандальні судді можуть залишитися на посадах навіть попри звільнення Верховною Радою

Подання Вищої ради юстиції багато з них уже оскаржили, як незаконні.

У четвер Верховна Рада збереться на позачергове засідання задля звільнення суддів. Парламент має дати згоду на позбавлення посад тих служителів Феміди, які порушили присягу і щодо яких є подання Вищої ради юстиції, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Суддя апеляційного суду Дніпропетровської області Валерій Чорнобук під час роботи в Криму підтримав російську окупацію півострова. Світлана Волкова з Печерського суду Києва своїм рішенням звільнила з-під варти командира "Беркуту" Дмитра Садовника, обравши йому домашній арешт. За кілька днів беркутівець, обвинувачений у розстрілах на Майдані, втік з країни. Більшість зі списку на 33 прізвища також проходять саме у майданівських справах.

ВідеоВерховна Рада збереться на позачергове засідання задля звільнення суддів

Подання на їхнє звільнення до парламенту надійшли вже давно, але у депутатів так і не знайшлося часу на голосування. "На жаль, політичні чвари, політичні маніпуляції не давали нам можливості, щоб ми вносили у зал парламенту ці питання", - пояснює член депутатського комітет з питань правової політики і правосуддя Андрій Помазанов. Тож 29 вересня в нардепів буде останній шанс, адже від п'ятниці, коли стартує нове судове законодавство, попередні резони втратять чинність. Тому незвільнені судді зможуть і далі працювати.

Звільняти представників Феміди матиме право лише вища рада правосуддя, склад якої суттєво зміниться. Більшість матимуть самі судді. Голова Вищої ради юстиції переконаний, що нова система не буде заполітизованою, на відміну від парламенту.

За день до старту судової реформи доля суддів залежить не лише від депутатського кворуму на позачерговому засіданні. Судді масово оскаржують рішення ВРЮ про звільнення – і це теж шанс не втратити крісла та мантії. "Всі справи перебувають у судах. Є багато рішень на користь цих людей, і майбутнє їх звільнення Верховною Радою є незаконною процедурою, і правових підстав для голосування для більшості суддів немає", - переконує віце-президент спілки адвокатів Петро Бойко.

Якщо парламент не назбирає голосів, то незалежно від судових оскаржень постанов про звільнення 33 судді залишаться при своїх посадах. І для їхнього звільнення вже треба буде шукати інші підстави.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: