Скандальний мовний законопроєкт: голова Верховної Ради розповів, на коли заплановано розгляд

Скандальний мовний законопроєкт: голова Верховної Ради розповів, на коли заплановано розгляд

Фото: ТСН.ua/Юлія Желонкіна

Зміни до закону планують розглянути 17 липня.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розповів, коли нардепи мають намір розглянути зміни до закону про мову у закладах освіти, які ініціював нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський. 

Про це він сказав в ефірі Сніданку з 1+1.

"Він стоїть на п'ятницю (17 липня), але фактично всі закони, якщо ми не проходимо за вівторок, наприклад, переходять на середу, і так далі. Тому впевненість, що ми зможемо розглянути всі законопроєкти, які передбачає порядок денний на цьому тижні, достатньо невелика", - заявив Разумков.

Раніше повідомлялося, що в разі ухвалення закону, перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання від 1 вересня 2020 буде скасовано. Зазначимо, у своєму законопроекті Максим Бужанський, зокрема, пропонує відмовитися від цієї норми, а натомість хоче щоби "перелік навчальних предметів, що вивчаються державною мовою, визначався освітньою програмою закладу освіти з урахуванням особливостей мовного середовища".

Нагадаємо, раніше законопроєкт Максима Бужанського "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти" (№2362) щодо відтермінування переходу російськомовних шкіл на українську відправили на доопрацювання.

Раніше голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що Бужанський пропонував відкласти перехід шкіл, де викладання відбувається російською мовою на українську до 2023 року. Такий термін, за його словами, прописаний для шкіл з мовами країн-членів ЄС. 

Дмитро Разумков відкрив третю сесію Верховної Ради

Дмитро Разумков відкрив третю сесію Верховної Ради

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація