Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Скандальний російський мільярдер отримав громадянство України - ЗМІ

Григоришин хотів стати українцем за спрощеною процедурою.

Російський бізнесмен Костянтин Григоришин отримав українське громадянство.

Про це повідомило агентство Інтерфакс-Україна, посилаючись на джерело в ДМС.

Своєю чергою, у міграційній службі зазначили, що громадянин Російської Федерації та Республіки Кіпр Григоришин Костянтин Іванович звернувся до одного з підрозділів міграційної служби із заявою про набуття громадянства України у спрощеному порядку за територіальним походженням відповідно до частини першої статті 8 Закону України "Про громадянство України", у зв'язку з тим, що народився на території України.

Міграційна служба повідомила, що разом із відповідною заявою у такому разі подаються всі необхідні документи, передбачені порядком провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень, затвердженого указом глави держави, у тому числі зобов'язання припинити громадянство Російської Федерації та Республіки Кіпр.

"Положення статті 8 Закону "Про громадянство України" не містять підстав, які б унеможливлювали набуття громадянства України за територіальним походженням. Отже, наявність будь-якого кримінального провадження на території України або, наприклад, Російської Федерації стосовно особи не є підставою для відмови у прийнятті позитивного рішення про набуття особою громадянства України за територіальним походженням", - уточнили у відомстві.

В ДМС наголосили, що реалізація права на набуття громадянства України за територіальним походженням є суб'єктивним правом, залежить лише від волевиявлення особи та не може бути обмежено державою.

Раніше повідомлялося, що суд Москви прийняв рішення про заочний арешт російського мільярдера українського походження Костянтина Григоришина, якого звинувачують у несплаті податків на суму 675 млн рублів.

Григоришин володіє активами в Україні, є основним акціонером ПАТ "Сумське НВО ім. М. В. Фрунзе", також володіє 75% акцій найбільшого в Східній Європі виробника трансформаторів "Запоріжтрансформатор" і енергетичними компаніями в Україні. За даними Forbes, Григоришин в 2015 році обіймав 75 позицію в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії зі статком в 1,1 млрд доларів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції