Скасування мажоритарки і закриті списки: зміни до закону про вибори будуть готові упродовж ночі - депутат

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Зеленського називають ці зміни "компромісними".

Упродовж ночі 22 травня будуть готові зміни до чинного закону про вибори, за якими відбудуться дочасні вибори до Верховної Ради.

Про це повідомив народний депутат України від "Блоку Петра Порошенка" Володимир Арешонков.

За його словами, змінами пропонується скасувати одномандатні округи, замість них – запровадити пропорційну систему із закритими списками. Прохідний бар'єр хочуть знизити з 5 до 3 відсотків.

"Верховній Раді буде запропоновано за це проголосувати. Це буде презентовано суспільству як нова виборча система", – зазначив Арешонков.

Просто констатація... Голова Верховної Ради України видав розпорядження "Про скликання позачергового пленарного...

Опубліковано Володимиром Арешонковим Вівторок, 21 травня 2019 р.

Голова Адміністрації президента України Андрій Богдан підтвердив, що зміни до закону про вибори передбачають пропорційну систему із закритими списками, хоча запевнив, що команда Володимира Зеленського виступає за прийняття Виборчого кодексу із відкритими списками. Богдан називає ці зміни "компромісними" та тимчасовими - лише для цьогорічних позачергових виборів до парламенту.

"Проте прийняття цього кодексу у цьому часі поки що неможливо, виходячи саме з позицій народних депутатів, не з наших… Неможливо прийняти новий закон, можна внести зміни до діючого. Зміни до діючого закону за спільною згодою голів фракцій народних депутатів та діючого президента буде стосуватися саме вилучення з тексту закону норм, які регламентують мажоритарну систему однопартійну і норму закону, яка зменшує прохідний бар’єр до 3%. Ось такий компроміс. Чи будуть голоси під цей законопроект – велике питання, але в нас є оптимізм", - сказав Богдан в ефірі телеканалу "112 Україна".

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.

Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами представника команди президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня. 

ВідеоХто найбільше зацікавлений у перевиборах, а хто - у затягуванні кампанії – ТСН дізнавалась

Дострокові парламентські вибори, оголошені Володимиром Зеленським, у парламенті називають політичним рішенням. Якщо строго слідувати букві закону, вони навряд чи відбулись би, визнають депутати. Утім більшість фракцій все ж таки підтримують дочасну кампанію, меншість - категорично проти. Без яких змін до виборчого законодавства наступна Рада буде не кращою за попередню - розбиралася ТСН.    

Хто найбільше зацікавлений у перевиборах, а хто - у затягуванні кампанії – ТСН дізнавалась

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції