Скасування одного із статутів ЗСУ та провал законопроєкту про пенсії в ОРДЛО: що ухвалили нардепи за черговий пленарний день

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Більшість законопроєктів були ухвалені у першому читанні.

Під час ранкового пленарного засідання 5 лютого депутати Верховної Ради ухвалили низку законопроєктів у першому читанні, а також скасували Стройовий статут ЗСУ.

На початку засідання спікер парламенту Дмитро Разумков оголосив про те, що фракцію "Слуга народу" поповнив ще один депутат. Ним став Олександр Санченко, який увійшов до Ради замість призначеної тимчасовою виконувачкою обов’язків директора ДБР Ірини Венедіктової.

Першим нардепи підтримали у першому читанні проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо реформи патентного законодавства)". За нього проголосували 369 депутатів.

Прийняття закону має на меті забезпечити досягнення європейського рівня охорони прав інтелектуальної власності на винаходи та корисні моделі, виконання зобов’язань, взятих Україною відповідно до Угоди про асоціацію, імплементацію в національне законодавство положень права Європейського Союзу у сфері інтелектуальної власності, забезпечить прозорість процедур набуття та розпорядження правами інтелектуальної власності, підвищить якість охоронних документів, забезпечить впровадження ефективного механізму захисту прав інтелектуальної власності, створить передумови для активізації винахідницької діяльності та призведе до покращення інвестиційного клімату в України.

Наступним було проголосовано у першому читанні за законопроєкт "Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів". Його підтримали 374 нардепи. Метою законопроєкту є створення законодавчих умов впровадження в Україні національної лісової інвентаризації як нової системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі.

Далі нардепи вирішили відправити на доопрацювання законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики" та почали розгляд скасування чинності Стройового статуту Збройних сил України. Спочатку у першому читанні таке рішення підтримали 300 нардепів, а одразу ж в другому читанні та в цілому – 278 депутатів.

Законопроєкт був розроблений з метою нормативно-правового врегулювання підзаконними нормативно-правовими актами питань, що на цей час регулюються відповідно до Стройового статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України "Про Стройовий статут Збройних Сил України". Його прийняття дасть змогу привести нормативно-правові акти України у відповідність до євроатлантичних норм та критеріїв членства в НАТО шляхом внесення змін до відповідних законодавчих та інших нормативно-правових актів України з питань, що регулюються Стройовим статутом Збройних Сил України. Відповідно, усі питання, які регулювались Стройовим статутом ЗСУ, будуть належати до повноважень Міністерства оборони.

Також депутати проголосували у першому читанні за законопроєкт "Про внесення змін до Закону України "Про нотаріат" (щодо усунення законодавчих колізій та прогалин)". Його підтримали 338 нардепів.

Далі Рада почала розгляд двох законопроєктів "Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян", які мають на меті спростити отримання пенсій українцям, які проживають на окупованих територіях. Однак жоден з них не набрав необхідних голосів, однак нардепи погодилися відправити один із них на доопрацювання.

Наступним депутати ухвалили у першому читанні проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо ресторанного господарства)". Його підтримали 316 нардепів. Цим проєктом пропонується замінити у нормативних актах поняття "громадське харчування" на "ресторанне господарство", а також посилити відповідальність за продаж алкогольних напоїв на розлив неналежним суб’єктом господарювання та впровадження страхового захисту майнових інтересів фізичних осіб від протиправних дій суб’єктів господарювання в сфері ресторанного господарства.

Парламент також ратифікував угоду між Кабінетом Міністрів України та урядом Литовської Республіки про працевлаштування та співробітництво у сфері трудової міграції. За це проголосували 324 депутати.

Далі нардепи 318 голосами ухвалили у першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)". Метою законопроекту є впровадження європейських гуманних цінностей та стандартів по відношенню до тварин та приведення законодавства України у відповідність до Директив Європейського Союзу, що регламентують гуманне ставлення до цілого ряду груп сільськогосподарських тварин (Директива Ради 98/58/ЄС від 20 липня 1998 року стосовно захисту тварин, що утримуються для сільськогосподарських потреб); захист тварин, які використовуються для експериментів та інших наукових цілей (Директива 2010/63/ЄС від 22 вересня 2010 року); захист тварин під час перевезення (транспортування) (Директива 91/628/ЄС, узгоджена з Директивою 95/29/ЄС).

Наостанок депутати ухвалили одразу в першому та другому читаннях законопроєкт "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за порушення пожежної безпеки в лісах)". Його підтримали 322 нардепи.

Закон передбачає збільшення штрафів за порушення вимог пожежної безпеки в лісах. Після набуття чинності закону за відповідне порушення на громадян накладається штраф від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. А за дії, що призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, передбачається накладення штрафу на громадян - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів неоподатковуваних мінімумів, а на посадових осіб - від 60 до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Плейлист 21 відео Верховна Рада: діяльність депутатів IХ скликання

Чотириста народних депутатів впроваджують нові законопроєкти. Актуальне про зміни та реформи у стінах законодавчого органу держави.

Верховна Рада: діяльність депутатів IХ скликання

Залиште свій коментар

Вибір редакції