Скільки коштують і коли відбудуться. Головне від ЦВК та "Суспільного" про теледебати

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також організатори розповіли, що буде, якщо з'явиться лише один кандидат.

Офіційні теледебати кандидатів у президенти України відбудуться 19-го квітня о 20:00 у студії "Суспільного". Про це заявив глава правління суспільного мовника Зураб Аласанія під час спільного брифінгу з ЦВК.

Глава Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила про те, що має стосунок лише до дебатів, які офіційно встановлені законом. Вони мають відповідати чотирьом базовим принципам: проведення дебатів незаангажованою компанією, мають бути вседоступними, тобто всі ЗМІ мають отримати сигнал трансляції, має бути чіткий таймінг для кандидатів і неприпустимість агітаційної символіки.

"Готові по всіх чотирьох пунктах і готові до будь-яких викликів (…) Після того готові кандидатам предоставити можливості більш вільно, скажімо так, поза межами офіційних дебатів та державних коштів, провести те, що можна назвати ток-шоу або більш вільне... з експертами, з журналістами, з усіма, якщо вони до цього готові", - сказав Аласанія.

Також він озвучив час проведення теледебатів саме у студії "Суспільного".

"Готові на офіційні дебати, 19-го числа (квітня – Ред), о 20.00, на протязі однієї години, як зазначено у законному положенні", - додав він. За його словами, вартість проведення цих теледебатів – 5 млн 767 тис грн  без врахування ПДВ.

"Усе інше, про що кандидати можуть домовитися між собою, наприклад, у форматі ток-шоу чи у форматі дебатів у будь-якому іншому місці, якщо ми дивимося статтю 58-му Закону, яка регламентує проведення передвиборчої агітації, вона також надає кандидатам можливість зробити такого типу спільний захід. Основна риса цього — це фінансування коштом виборчих фондів кандидатів, це дотримання рівності, тобто не може бути так, щоб один із них мав більше можливостей, ніж інший. І, будь ласка, це також є важливим для суспільства, для того, щоб побачити й інший формат, але його треба відрізняти від того, про який ми говорили спочатку", -  сказала Сліпачук про можливі дебати на НСК "Олімпійський". 

Також вона розповіла, що у разі неявки будь-якого кандидата на дебатах, на екрани транслюватиметься напис: "Вибачте. Кандидати у президенти ПІБ не з’явилися у студію для участі у теледебатах".

Аласанія додав, що "Суспільне" буде транслювати також і дебати на НСК "Олімпійський", які мають розпочатися о 19:00 19-го квітня, однак сумнівається, що кандидати встигнуть доїхати до студії до 20:00. 

Нагадаємо, 31 березня відбувся перший тур президентських виборів. Увечері стали відомі результати екзит-полів - згідно з ними, найбільше голосів набрали Володимир Зеленський та Петро Порошенко. За даними обробки 100% електроних протоколів ЦВК Зеленський набрав 30,24%, а Порошенко - 15,95%  голосів виборців. 1 квітня Національна суспільна телерадіокомпанія України запросила на теледебати обох кандидатів у президенти. Спочатку команда Зеленського відмовилася від пропозиції. Українці почали ширити у соцмережах хештег #хочубачитидебати. 

Увечері 3 квітня кандидат у президенти, шоумен Володимир Зеленський викликав чинного президента Петра Порошенка на дебати на НСК "Олімпійський" і висунув низку умов. У ніч проти 4 квітня Петро Порошенко заявив, що готовий дебатувати на стадіоні зі своїм суперником у другому турі виборів президента. 

Детальніше у нашій інтерактивній хроніці: 

 

 

 

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції