"Слава Україні!". Рада ухвалила нове військове вітання у ЗСУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Комітет ВРУ допрацює законопроект, щоб відповідне вітання використовували також і в поліції.

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект, який передбачає заміну військового вітання в Збройних силах України зразка "Здрастуйте, товариші!" та "Бажаємо здоров’я!" на "Слава Україні!" та "Героям слава!".

"За" законопроект №9036 проголосували 283 нардепи. Наступним голосуванням 263 депутати висловилися за скорочену процедуру підготовки його до другого читання.

голосування, слава україні, рада
Верховна Рада України

Перед голосуванням у сесійній залі лунали думки про те, що законопроект ще зарано ухвалювати в цілому, натомість документ потрібно відправити на допрацювання у комітеті, щоб це вітання запровадили у всіх силових структурах, зокрема і у Нацполіції. За цю пропозицію також висловився голова ВРУ Андрій Парубій.

ВідеоНа параді до Дня Незалежності вперше пролунало у якості привітання "Слава Україні"

На параді до Дня Незалежності вперше пролунало нове офіційне вітання українського війська: "Слава Україні", і відповідь: "Героям слава".

На параді до Дня Незалежності вперше пролунало у якості привітання "Слава Україні"

Багато депутатів висловлювалися за ухвалення законопроекту одразу і в цілому. Більшість з тих, хто виступав, висловлювали думки, що це рішення потрібно було ухвалити ще 2014 року.

Останнім перед голосуванням виступав депутат від БПП Іван Вінник. Він запропонував ухвалити закон за основу і дати доручення комітету імплементувати це рішення до закону про поліцію.

Нагадаємо, що відповідний законопроект 7 серпня доручив розробити президент Петро Порошенко. Документ було подано до Верховної Ради на початку вересня.

Зазначимо, що змінами пропонується також дозволити звернення "пане" відносно офіцерів поряд із чинним словом "товаришу". Натомість депутати під час обговорення пропонували вживати слово "друже" замість "пане".

Залиште свій коментар

Вибір редакції