Слідчі перевіряють можливе отримання главою ЦВК грошей з "чорної каси" ПР - глава САП

Дата публікації
Перегляди
1197
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Слідчі перевіряють можливе отримання главою ЦВК грошей з "чорної каси" ПР - глава САП

Холодницький запевняє, що у справі "чорної бухгалтерії" не вистачає переконливих аргументів. 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура перевіряє чотири факти можливого отримання коштів з "чорної каси" Партії регіонів головою ЦВК Михайлом Охендовським.

Про це повідомив глава САП Назар Холодницький в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Коментуючи раніше оприлюднену ZN.UA інформацію про те, що детективи НАБУ встановили отримання Охендовським $ 15 тис. від Партії регіонів, Холодницький заявив: "У наданих НАБУ Віктором Тріпаком документах мова йде про можливе отримання суб'єктом О. коштів на відшкодування витрат, пов'язаних з його відрядженнями за кордон як члена ЦВК. Перевіряються чотири факти можливого отримання ним коштів, загальна сума яких становить 16 734 дол. США. Тому жодного платежу на 15 тис. дол. там немає, як і немає заявлених ZN.UA ідеальних збігів цих фактів з рухом коштів на банківських рахунках пана О.".

За словами Холодницького, певні грошові надходження до відповідних дат мали місце, однак ідеальних збігів ні за однією з отриманих Охендовським сум встановити не вдалося.

"Так, дійсно, певні грошові надходження на рахунки цієї особи до відповідних дат мали місце. Але, повторюся, ідеальних збігів жодної з цих сум ми поки що не простежуємо, а отже, це покладає на прокурора тягар додаткового доказування, що це саме ті гроші. Відповідна робота проводиться, і змушений зауважити, що оприлюднення цих відомостей в пресі точно не допомогло слідству", - підкреслив прокурор.

Також глава САП повідомив, що у антикорупційної прокуратури немає підстав для оголошення підозри тим чи іншим особам за епізодом незаконних грошових виплат з тіньової каси Партії регіонів американському політтехнологу Полу Манафорту. За минулі три місяці розслідування епізоду нелегального отримання Манафортом коштів від Партії регіонів так і не просунулося, а особистість людини, яка розписувалися в "амбарний книзі" ПР за отримання грошей нібито для Манафорта, експертам встановити не вдалося.

І взагалі, за словами Холодницького, у справі щодо "чорної бухгалтерії" ПР не вистачає переконливих аргументів.

"Потрібні переконливі аргументи. Лайки в Фейсбуці, навіть якщо їх будуть тисячі, - це не переконливий аргумент: нам треба йти в суд і оперувати фактами. Всі розуміють. Я як громадянин України теж чекаю результатів, але вони повинні бути підкріплені фактами і доказами, зібраними в комплексі, а не тільки вирваними з контексту. Оскільки ми розуміємо, з ким маємо справу в судах, сторона захисту там досить сильна. І йти, вибачте, на посміховисько... Потім ми почуємо, що суд, імовірно, був корумпований. І потім прокурор буде поганий, це ж він погодив підозру, погодився з зібраними детективами доказами... " - сказав Холодницький у відповідь на запитання про затягування справи.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1197
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація