Слідчий комітет РФ порушив одразу 20 справ проти посадовців Міноборони України

Справи відкрили на Полторака, Муженка та їхніх заступників.

Головним слідчим управлінням Слідчого комітету РФ було порушено одразу 20 справ проти високопосадовців Міноборони України.

Про це йдеться й повідомленні СК.

Зокрема, справи відкрили щодо Міністра оборони України Степана Полторака, його заступників Олега Руснака, Івана Шевчука, Ігоря Павловського і Олександра Дубляни.

Також справи відкрили й на начальника генерального штабу Віктора Муженка, а також його перших заступників і заступників Ігоря Колесника, Сергія Бесараба і Володимира Хижего.

Це ж стосується й посадовців, які здійснюють керівництво розвідкою, сухопутними військами і повітряними силами, в тому числі спецопераціями: Сергія Попка, Василя Бурби, Сергія Наєва, Анатолія Пушнякова, Олександра Красноокого, Олександра Павлюка, Андрія Грищенка, Олександра Локоти, Сергія Дроздова, Михайла Забродського, Ігоря Луньова та Ігоря Воронченка.

У їхніх діях російське слідство вбачає ознаки злочинів, передбачених ст.ст.356, 357 КК РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни, геноцид).

За версією слідства, в період 2016-2017 років зазначені особи "віддавали свідомо злочинні накази бійцям силових структур України про проведення артилерійських обстрілів з важких видів озброєння".

"Очевидно, що всі ці особи діяли з мотивів ненависті до російськомовного населення, яке проживає в Донбасі, бажаючи його загибелі... Найближчим часом щодо фігурантів кримінальної справи будуть винесені постанови про притягнення як обвинувачених, після цього вони будуть оголошені в розшук", - кажуть у комітеті.

Нагадаємо, Слідчий комітет РФ порушив понад 30 кримінальних справ на АТОвців, деякі з цих справ – без конкретних фігурантів. Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" повідомив представник прес-служби Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов. 

За словами Селезньова, в деяких кримінальних справах фігурують українські посадовці різного рівня, "починаючи від головнокомандувача ЗСУ генерала армії Віктора Муженка, закінчуючи командирами частин і підрозділів, які виконували або виконують зараз завдання в районах проведення АТО". Інші справи порушено безособово. "Тобто фактично будь-який з українських військовослужбовців, які виконували завдання на сході нашої країни, може потрапити в число фігурантів цих кримінальних справ", - пояснив він. 

Залиште свій коментар