Словаччина висилає 3 російських дипломатів, у Москві розчаровані "недружніми діями" Братислави

Словаччина висилає 3 російських дипломатів, у Москві розчаровані "недружніми діями" Братислави

Фото: Associated Press

Вони повинні залишити республіку протягом найближчих семи днів.

Словаччина висилає трьох російських дипломатів. В МЗС РФ пообіцяли, що відповідь не змусить себе чекати.

Про це у четвер, 22 квітня, повідомив прем'єр-міністр республіки Едуард Хегер.

"Як реакція на останні події в нашій геополітичній сфері та на знак солідарності з Чеською Республікою, 3 члени російського посольства в Братиславі повинні завершити свою місію і залишити Словаччину протягом 7 днів. Ми хочемо будувати відносини з Росією на основі взаємної поваги", - написав він у Twitter.

У Москві вже заявили, що розчаровані недружніми діями Братислави. В МЗС РФ пообіцяли, що відповідь не змусить себе чекати, пише російський ТАСС.

Тим часом Чехія вирішила зрівняти кількість співробітників російського посольства у Празі з кількістю співробітників чеського посольства у Москві, що означає вислання ще близько 70 співробітників російського диппредставництва.

Чехія вимагала від Росії повернути у Москву висланих чеських дипломатів – інакше погрожувала вислати з Праги ще більше працівників російського посольства. Рішення у Росії мали прийняти сьогодні до опівдня.

Рішення чеського МЗС зрівняти чисельність диппредставництв  діє від сьогоднішнього дня. Росія має час до кінця травня вивезти своїх працівників і дипломатів. 

Нагадаємо, що поліція Чехії підтвердила затримання п'ятьох осіб, яких підозрюють в тому, що вони воювали на Донбасі на боці сепаратистів. Проти них ведеться кримінальне провадження за статтями "фінансування та сприяння тероризму". Підозрюваних допитують. За словами одного з них, їхніми діями керували співробітники російської розвідки, які працювали в російському посольстві у Празі.

Новини світу: поліція Чехії підтвердила затримання 5 підозрюваних у військових діях на Донбасі

Новини світу: поліція Чехії підтвердила затримання 5 підозрюваних у військових діях на Донбасі

Повʼязані теми:

Наступна публікація