"Слуга народу" майже сягнула 50%, інші прохідні партії – втратили підтримку – опитування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До парламенту проходять п’ять партій.

На майбутніх парламентських виборах близько 49,5% людей, які визначились і планують голосувати, віддадуть свій голос за президентську партію "Слуга народу".

Про це свідчать дані опитування за 13-17 липня 2019 року соціологічної групи "Рейтинг".

За останній тиждень рейтинг "Слуги народу" зріс на понад 2%. Водночас, підтримка другої партії "Опозиційна платформа – За життя" знизилась на 1% і наразі становить 10,5%.

Також на понад 0,5% впала підтримка і партії "Європейська солідарність" (7,7%). Набагато більше втратила партія Святослава Вакарчука "Голос", яка опустилась на останнє прохідне місце із рейтингом у 5,9%. За тиждень вона втратила понад 0,5%.

Близько 0,5% набрала партія "Батьківщина", що дозволило їй піднятися на четверте місце у партійному рейтингу - 6,9%.

На межі проходження до парламенту також перебуває партія "Сила і честь" із рівнем підтримки у 3,8%. Також поступово нарощує рейтинг "Опозиційний блок" (3,1%). Інші партії не набирають більше 2,3%.

Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,0%.

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня, Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори відбуватимуться за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів, які виготовить "Поліграфічний комбінат "Україна". Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата. Крім того, ЦВК спростила механізм тимчасової зміни місця голосування, що з собою треба мати тільки паспорт, аби бути включеним до Реєстру виборців і на місці заповнити заяву. Складнощі можуть бути лише для людей, які не мають місця реєстрації взагалі. За статистикою, в Україні таких мешкає понад 980 тисяч. Їх до списку виборців не вносять, але віддати голос вони можуть. Зокрема, можна звернутися до центру обліку бездомних громадян і там буде визначена реєстрація в цьому закладі і можна буде проголосувати. Пам’ятайте, що змінити місце голосування можна до 15 липня.

Відео П’ять політсил проходять до Верховної Ради згідно з новим соцопитуванням

Рейтинг партії "Слуга народу" вже перевищив 50%. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. За партію "Опозиційна платформа – За життя" готові віддати голоси понад 10% опитаних. На третьому місці "Європейська солідарність" - у них майже 8% прихильників.    

П’ять політсил проходять до Верховної Ради згідно з новим соцопитуванням

Залиште свій коментар

Вибір редакції